• resmi ilanlar

E-REÇETE TOPLANTISI YAPILDI

2018-02-18 11:00:02

E-Reçete ve İlaç Takip Sistemi Eğitim Toplantısı Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bolu Veteriner Hekimler Odasının koordinasyonuyla Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlendi. Toplantıya Bolu, Düzce ve Zonguldak bölgesinde faaliyet gösteren serbest veteriner hekimler, kanatlı entegre veteriner hekimleri ve resmi veteriner hekimler katıldı.

Açılışını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil’in yaptığı toplantıya Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İzzet Murat, Bolu Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Bahadır Öztürk, Düzce Veteriner Hekimler Odası Başkanı Dr. Recep Ergül de katıldı.

Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat PAKDİL yaptığı konuşmasında, “E-Reçete ve İlaç Takip Sistemiuygulamalarıyla hayvan hastalıkları ile etkin bir şekilde mücadele etmek, gerçekleştirilen tedavileri kayıt altına alarak istatistiki bir veri tabanı oluşturmak, gıda güvenliğini temin etmek ve bilinçli antibiyotik kullanımını sağlamak amaçlanmıştırdedi.

Bunun yanında güvenilir gıda, hayvansal ürünlerde ilaç kalıntısı ve veteriner ilaçlarının takibi gibi halk sağlığı açısından ehemmiyet arz eden konular tamamen kontrol altına alınacağından E-Reçete ve İlaç Takip Sisteminin önemli bir adım olduğuna vurgu yapıldı.

 

Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığı Çalışma Grup Sorumlusu Veteriner Hekim Arif ÖZKAN tarafından E-Reçete ve İlaç Takip Sisteminintüm içeriği ve detaylarıyla ilgili sunum yapılırken, toplantıya katılımın yoğun olduğu görüldü.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit