• resmi ilanlar

BOLU'NUN KIZLARI, AVRUPA'DA NAMAĞLUP ŞAMPİYON

2018-03-01 10:00:05

Bolu Belediye Spor Kulübü, Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası'nda yenilgisizliğini ilan etti

 

Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden Bolu Belediyespor hokeyde büyük bir başarıya imza attı. Bolu Belediyespor Kulübü, Slovenya’nın Murska Sobota kentinde 23-25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası Challenge I’de namağlup Avrupa Şampiyonu oldu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yenilgisiz Avrupa Şampiyonu olan sporcularla gurur duyduğunu belirterek, “Bolu Belediyespor Kulübü’nün gerek süper lig de gerekse Avrupa’da elde ettiği başarılar göğsümüzü kabartıyor. Namağlup şampiyon olan kızlarımızı yürekten tebrik ediyor başarılarının devamını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

İLK MAÇTAN İTİBAREN GÖZ DOLDURDU

Slovenya’nın Murska Sobota kentinde 2 grupta 8 ülke takımının mücadele ettiği Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nda Cus Pisa (İtalya), Lisbon Casual (Portekiz) ve Whitchurch Saints (Galler) takımlarıyla birlikte B grubunda yer alan Bolu Belediye SK, ilk maçından itibaren başarılarıyla göz doldurdu. Günde iki maçın oynandığı şampiyonada tüm rakiplerini mağlup ederek yenilgi yüzü görmeden yoluna devam eden Bolu Belediye SK, final maçında İsveç temsilcisi Partille SC takımı karşısında elde ettiği 4-2’lik galibiyetle namağlup olarak şampiyonluk kupasını kaldırdı. Bolu Belediyespor oyuncularından Perihan Küçükkoç ise attığı 16 golle turnuvanın gol kraliçesi oldu.

SPORCULARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yenilgisiz Avrupa Şampiyonu olan Bolu Belediye SK Kadınlar Hokey Takımı’nın sporcuları ile gurur duyduklarını belirterek, “Bolu Belediyespor Kulübü’nün gerek Türkiye süper liginde gerekse Avrupa’da elde ettiği başarılar göğsümüzü kabartıyor. Namağlup şampiyon olan sporcularımızı ve hocalarını yürekten tebrik ediyor başarılarının devamını temenni ediyorum” dedi.

MİLLİ TAKIMIN YÜZDE 80’İ BOLU BELEDİYE SK’DAN

Bolu Belediye SK’nın namağlup Avrupa Şampiyonu olmasının tesadüf olmadığını vurgulayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, gerek kadın gerekse erkek hokey takımı sporcularının uzun yıllardır disiplinli çalışmalarının sonucu olarak önemli başarılara imza attığını söyledi. Hokey Milli Takımı’nın yüzde 80’inin Bolu Belediye SK oyuncularından oluştuğunu ifade eden Başkan Yılmaz geçen yıl Türkiye şampiyonu olan Kadın Hokey Takımı’nın bu başarısı dolayısıyla Türkiye’yi ve Bolu’yu Avrupa’da temsil ettiğini söyledi.

ALAADDİN BAŞKAN EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

Bolu Belediye SK Erkek Hokey Takımı’nın da geçen yıl Türkiye Süper Lig Şampiyonu olarak Türkiye’yi Mayıs ayında Avrupa’da temsil edeceğini kaydeden Bolu Belediyespor Kulübü Başkanı Engin Alemdar, takımlarının başarılarında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın desteğinin büyük olduğunu vurguladı. Engin Alemdar, “Türkiye Süper Lig Şampiyonu olan takımlarımızın ve Kadın Hokey Takımımızın Avrupa’da elde ettiği bu önemli namağlup şampiyonlukta her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın desteği çok önemli. Kendisine tüm takımlarımız, yöneticilerimiz ve sporcularımız adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit