• resmi ilanlar

“BAŞKAN TEYZEMİN OĞLU” DİYEREK DOLANDIRICILIK

2018-03-08 11:00:11

Bolu'da infaz koruma memuru olarak çalışan şahsın “Bartın Belediye Başkanı teyzemin oğlu. Seni zabıta olarak işe yerleştireceğim” diyerek eski bir uzman çavuşu dolandırdığı gerekçesiyle hakkında açıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ın tanık olarak dinlenmesine karar verilirken, sanık hakkındaki tüm iddiaları reddetti.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’da infaz koruma memuru olarak çalışan Yaşar S. “Bartın Belediye Başkanı benin teyzemin oğlu” diyerek işe yerleştirme bahanesiyle Ahmet Y. İsimli şahsı dolandırdığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkarıldı. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Yaşar S., Ahmet Y.’nin çok eski arkadaşı olduğunu ve kendisinden 5m bin TL borç aldıktan sonra geri ödediğini söyleyerek suçlamaları reddetti.

Dolandırıcılık suçlamasıyla yargı önünde olmaktan büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Yaşar S., “Ben şikayetçi olan Ahmet Y. İle 2000 yılından bu yana arkadaşım. Kendisi uzman çavuşluktan ayrıldı. Ben de askeriyeyi bırakarak 10 yıldır memur olarak çalıştığım için bana kamuda iş bulup bulamayacağını sordu. Ben de Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın akrabam olduğunu ve Bartın Belediyesi’ne Zabıta kadrosundan 18 kişi alınacağını. Kendisi için de konuşabileceğimi söyledim. Bunun için hiçbir şekilde para almadığım gibi Bartın Belediye Başkanı ile de söz verdiğim üzere görüştüm. 18 kişilik zabıta kadrosuna 800 kişi başvurduğu belirtildi. O sırada 15 Temmuz darbe girişimi olunca zabıta alımı tamamen iptal edildi. 15 Temmuzdan önce babam kanser olduğu için ben tedavisi ile uğraştığım bir dönemde Ahmet Y. Beni arayıp iş meselesini sordu. Ben de ilgilenemediğimi, tekrar görüşeceğimi söyleyerek tedavi masrafları için 5 bin TL borç istedim. 3 bin TL’sini geri ödedim ama diğer kısmı kalmıştı. Bir gün işyerime tebligat geldiğini öğrenince kalan 2 bin TL’yi de götürüp verdim. Borç alacak ilişkisinin iş bulma konusuyla alakası yoktur. Beraatımı istiyorum” dedi.

2 kişinin daha kendisini Bartın Belediye Başkanının adını vererek para temin ettiği yolunda benzer ifadeler verdiğinin hatırlatılması üzerine sanık Yaşar S. “Hiçbirinden para almadım ve aldığım parayı da iade ettim. Birbirlerini tanıdıkları için bu kişiler benzer ifadeler veriyor” diye konuştu. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı tanıyıp tanımadığı sorusuna da “Evet, kendisi babamın teyzesinin oğlu olur. Sık sık görüşüyoruz” dedi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın tanık olarak dileneceği ifade edilerek duruşma 18 Mayıs 2018 tarihine ertelendi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit