• resmi ilanlar

EKONOMİ BAKANLIĞI İŞ DÜNYASI İLE BULUŞTU

2018-03-11 10:00:07

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, beraberinde Ekonomi Bakanlığı yöneticileri ve uzmanları ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen bir bilgilendirme toplantısı ile iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, İhracat Genel Müdürü Ö. Volkan Ağar, Ekonomi Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görevli daire başkanları ve uzmanlar ile iş dünyası temsilcileri katıldı.Toplantıda bir konuşma yapan TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu’nun il olarak ihracatta hedefleri olan bir il olduğunu ifade etti. Ateş, “Bolu’daki firmalarımızın çeşitli hedefleri var. Bu hedeflere ulaşabilmek için en önemli enstrümanın ihracat olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle ülkemizin gelişmesi için refah seviyesinin yükselmesi için ilk 10’a yükselmesi için ihracatımızın çok hızlı bir şekilde artması gerektiğini biliyoruz. Bu konuda özellikle Ekonomi Bakanlığı çok güzel bir çalışmayı ilimizde gerçekleştirdi. Kendilerine iki gün boyunca ilimize yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımızı sunmak isterim. İki gün boyunca ben de eşlik ettim. Özellikle firmalarımızdan aldığımız geri dönüşler alıyoruz. Aldığımız geri dönüşler bizleri çok mutlu etmiştir. Çok büyük problemlerin çok kolay bir şekilde çözülebileceğini herkes gözü ile gördü.” şeklinde konuştu.

 

 

Sonrasında ise Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez, Bakanlığın yatırım teşvikleri, imalat ve hizmet sektörlerine yönelik ihracat destekleri, dahilde işleme rejimi gibi konuları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Müsteşar Yardımcısı Sönmez ayrıca, Ekonomi Bakanlığı olarak bugüne kadar 46 ilde gerçekleştirilmiş olan reel sektör ziyaretlerinin amacı ve hedefi ile ilgili de bilgiler verdi.

Sönmez’in sunumunun ardından Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin konuşmasını yaptı. Metin konuşmasında, “Ekonomi Bakanlığı olarak siz değerli iş dünyası temsilcilerine hangi imkanları sunduğumuzu, beraber çalışma noktasında hangi enstrümanlarla sizlere yardımcı olduğumuzu anlattık. Sizlerin hem mevcut ihracatınızın arttırılması hem de ihracat yapabilme adına, yapacak olduğunuz yapmış olduğunuz yatırımların teşviki anlamında sorularınıza cevap verme adına buradayız.” ifadelerinde bulundu. Toplantı, katılımcıların sorularının Fatih Metin ve Bakanlık yetkilileri tarafından cevaplanmasıyla sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit