• resmi ilanlar

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI BOLU'DAN DURUŞMAYA KATILDI

2018-03-11 10:00:06

Eski Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Tutuklu sanık Bakırhan Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

 

Siirt 2'nci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Bakırhan, Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

 

Savunmasını yapan Tuncer Bakırhan, üzerine atılı suçları reddederek, tahliye ve beraatı yönünde karar verilmesi talebinde bulundu.

İddianameye ilişkin savunma yapan sanık avukatları da Bakırhan'ın isnat edilen suçları işlemediğini öne sürdü. Avukatlar, sanığın terörist cenazelerine katıldığına ilişkin iddialara ise Tuncer Bakırhan'ın bu davranışı ile dini vecibelerini yerine getirdiğini iddia etti.

Avukatları da Bakırhan'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını talep etti.

Sanık avukatlarının savunmalarının tamamlanmasının ardından mahkeme heyeti, Tuncer Bakırhan'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İstenilen ceza

İddianamede, Bakırhan hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak", 18 kez "terör örgütü propagandası yapmak" ve 2 kez "kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek veya yönetmek" suçlarından 28,5 yıldan 111 yıla kadar hapis cezası ile mahkumiyeti halinde Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesinde öngörülen hak yoksunluklarına da hükmedilmesi isteniyor.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit