• resmi ilanlar

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOLU'YA GELDİ

2018-03-11 11:00:15

SEVGİLİLERİN BULUŞMASI GİBİ…

AK Parti 6’ncı Olağan Kongresi nedeniyle ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kongre öncesi Karaçayır Spor Salonu önünde toplanan Bolu halkına seslendi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gördüğü sevgi gösterilerine karşılık verdi.

Haber: Mehmet Ali Atalay Fotoğraf: Hakan Aydın – Sefa Günay

ÇOK HAREKETLİ BİR DÖNEMDE BOLU KONGREMİZİ YAPIYORUZ

Türkiye’nin çok hareketli bir dönemde olduğunu ve Afrin’de Mehmetçiğimizin savaş halinde olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok hareketli bir dönemde Bolu Kongremizi yapıyoruz. Afrin’de Mehmetçiğimiz savaş halinde. Buraya gelirken 3 bin 300 teröristi etkisiz hale getirmişler. Şehadete yürüyen şehitlerimiz de var. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz. Onlar diridirler ama siz anlamazsınız.’ Hiçbir inançta olmayan bu şahadet, Sevgili Peygamberimize komşu olan o makama yürüyor Şehitlerimiz. Rabbim bizlere de nasip etsin böyle bir makam” dedi.

BİZLER MERHAMET DİNİNİN MENSUPLARIYIZ

“Şimdi yeniden bir diriliş var” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bu diriliş kendisini ‘Afrin’de, Cerablus’ta, Errahim, Erbab’ta gösterdi. Orada 2 bin km.’lik alan kontrolümüzde. Biz buraları işgal etmiyoruz. Teröristleri kovuyoruz. Teröristleri oradan çıkartarak gerçek sahiplerine teslim ediyoruz. 100 bin kişi topraklarına geri döndü. Biz merhamet dininin mensuplarıyız. Merhamet dininin mensupları olarak bu azimle yürüyoruz. Bizim zerre kadar tavizimiz olmayacak” şeklinde konuştu.

DİN ADINA AHKAM KESENLER VAR…

Bolu halkının coşkusuyla sözleri sık sık kesilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son zamanlarda din adına ortaya çıkıp ahkam kesenler var. Doğrudan doğruya Kuran-ı Kerim’den alarak konuşmalıyız. Mesele bu olduktan sonra bazı şeyleri bizler de konuşmalıyız. Diyanet İşleri, İlahiyat Fakülteleri bir araya gelerek meydanı boş bırakmamalı. DEAŞ gibi örgütler, ‘İslam adına yapıyoruz’ diyorlar. Hadi oradan! Her gün beş vakit namazda okuduğumuz Fatiha Süresinde Rabbimiz bize buyuruyor. Bizler dinimize karşı yapılan saldırılara karşı duracağız. Ümmeti bölmek isteyen Fetö gibilerden koruyacağız” dedi.

TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET

Mitingdeki coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizden isteğim şu; her şeyden önce bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Unutmayın, bizim Rabiamızı unutmayın. Tek millet. Tek bayrak. Tek vatan. Tek Devlet” şeklinde konuştu ve bu dört maddeyi coşkulu kalabalığa söyletti.

BOLU HALKINDAN SÖZ ALDI; 2019 SEÇİMLERİNE HAZIR MIYIZ?

2019 yılında gerçekleştirilecek seçimlere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan Bolu halkından söz aldı. Erdoğan, “Rabbim kardeşliğimizi daim kılsın. Mart 2019’a hazır mıyız? Kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Kaleleri içerden fethetmeye hazır mıyız” diye sordu,  kadınlardan ve gençlerden ayrı ayrı destek istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hepimiz bu yoldaki dayanışmamızla Mart ve Kasım aylarında gerçekleştirilecek seçimlerde Allah’ın izniyle bayrağımızı yine en öne dikeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingdeki konuşması sonrası halkı selamladı ve ardından kongrenin yapılacağı salona geçti.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (11.03.2018 16:09:13)

  Evet Reis bu sefer Boluyu bir başka gördüm dedi.Birilerinin küstürdüğü 9 senedir gelmeyen Reisi Bolu bağrına bastı ve işi düzeltti.Akparti gençlik kollarını tebrik ederim iyi çalışmışlar.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit