• resmi ilanlar

ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN!

2018-03-12 11:00:09

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 97'inci yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Altındağ Belediyesi Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'nin hazırladığı program izleyicilerden tam not aldı.

12 Mart 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşımızın 97’inci yıl dönümü ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma programı Altındağ Belediyesi Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nin sunumu ile gerçekleşti.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programa Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, daire müdürleri, vatandaşlar, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Altındağ Belediyesi Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İbrahim Yazıcı’nın günün anlam ve önemine belirten bir konuşması ile devam etti.

MİNİK ÖĞRENCİDEN BÜYÜK ARMAĞAN

İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okuma yarışmasında Bolu birincisi olan Sakarya İlkokulu 1-D sınıfı öğrencisi Belinay Akkavak’ın İstiklal Marşını ezbere okuması izleyicilerden büyük alkış aldı.

İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere okuyan minik Belinay, yarışmada elde ettiği birinciliği geçtiğimiz günlerde vefat eden öğretmeni  Semra Turan ile Afrin’de Zeytindalı Operasyonunda görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize armağan etti. 1-D sınıfı öğrencisi minik Belinay’ın bu konuşması salondan büyük alkış alırken Vali Baruş’ta minik Belinay’ın yanına giderek tebrik etti.

İstiklal Marşı’nı 10 kıta ezbere okuma yarışmasında 1. olan Sakarya İlkokulu’ndan Belinay Akkavak, 2. olan Milli Egemenlik İlkokulu’ndan Muhammet Şamil Kıvanç Şaşmaz ve 3. olan 50. Yıl izzet Baysal İlkokulu’ndan Zeynep Rana Hayka’ya ödülleri Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından verildi

Resim yarışmasında 1. olan Gazipaşa İlkokulu’ndan Rüzgar Çetin, 2. olan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Ozan Töredi ve 3. olan 100. Yıl İlkokulu’ndan Nida Sena Dalga’ya ödülleri Garnizon Komutanı Aydoğan Budakçı tarafından verildi.

Şiir yarışmasında 1. olan Köroğlu Ortaokulu öğrencisi Hilal Coşgun, 2. olan Şehit Ozan Özen Ortaokulundan Muhammet Can Kolay ve 3. olan Cumhuriyet Ortaokulundan Fatma İrem Bilen ödüllerini Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın elinden aldılar.

Daha sonra ise “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödülleri öğrencilere Bolu Valisi Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri  verdi.

Program Altındağ Belediyesi Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan 'Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı' konulu oratoryo ile devam etti.

Orotoryoda eşsiz bir performans sergileyen öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte yer aldığı mizansende Kurtuluş Savaşı yıllarımızı ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yaşadıklarını çok güzel bir şekilde izleyicilere aktardılar. Oratoryo sonunda ise öğrenci ve öğretmenler uzun süre alkışlandılar.

Programın sonunda Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekiler sahneye çıkarak programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit