• resmi ilanlar

TÜRK EĞİTİM SEN'DEN ÖĞRETMENLERE ÇAĞRI!

2018-03-13 11:00:05

Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu üyesi Erhan Bayram, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile öğretmenlere çağrıda bulundu. Bayram paylaşımında performans değerlendirmesinin ucube bir uygulama olduğunu belirterek, asıl meselenin öğretmenlerin toplumdaki itibarı olduğunu belirtti.

 

Haber: Mihrali Emrah Çiftçi

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Erhan Bayram, öğretmenlere çağrıda bulundu. Performans değerlendirmesini ucube olarak nitelendiren Bayram, “Değerli öğretmenim;Türkiye'de eğitimin ciddi sorunları bir tarafta dururken, öğretmenlere uygulanmak üzere hazırlanmış olan performans değerlendirme taslağı abesle iştigaldir, ucube bir uygulamadır.Öğretmenlerimizin özlük hakları konusunda son derece önemli sorunları vardır. Fakat kanaatimizce günümüzde yaşanan en ciddi sorun öğretmenin toplumdaki itibar sorunudur” dedi.

Öğretmenlerin hak ettiği hakları kazanması için Türk Eğitim Sen’in mücadelesine devam ettiğini belirten Erhan Bayram, “Türk Millî Eğitiminin hedeflerine en kısa zamanda ulaşabilmek için öncelikle öğretmenlerin itibarı geri kazandırılmalı ve özlük haklarını bir an önce iyileştirme yoluna gidilmelidir. Türk Eğitim-Sen bu konuda siz meslektaşlarımız adına en ciddi duyarlılığı en kararlı duruşu sergileyen kuruluş olma özelliğini sürdürmektedir. Kuruluşundan bugüne verdiği onurlu mücadele ile kanıtlanmıştır ki Türk Eğitim-Sen; hak mücadelesi, onurlu duruş, şahsiyete, hakka ve hukuka saygı, güven demektir. Değerli eğitim çalışanı arkadaşım; Türk Eğitim-Sen ailesi olarak yaptığımız hak mücadelesinde gücümüzü sizden almaktayız. Bu sorumluluk bilinciyle, ülkemizin ve çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm eğitim çalışanlarımızı Türk Eğitim-Sen ailesinin onurlu mücadelesine destek vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit