• resmi ilanlar

DEV ADAMLARIN ZİRVE YARIŞI DEVAM EDİYOR

2018-03-13 10:00:05

Bolu Belediyespor Boluspor Basketbol takımı üst üste 3.galibiyetini alarak zirve yarışına devam etti. Ligin 18.haftasında Gemlik deplasmanında 66 – 77 galip gelen Dev Adamlar puanını 31e çıkardı. Karşılaşmada Faik Can Nurkan 13 sayı 10 asisti yakalayarak Double-Double yaparken Burak Can Dilmaç'ın 18 sayılık performansı galibiyette önemli rol oynadı.

Basketbol sahalarında Bolu ilini temsil eden Bolu Belediyespor Boluspor Basketbol takımı ligin 18. Haftasında Gemlik temsilcisi ile karşılaştı. Karşılaşmadan 66 – 77 galip ayrılan Dev Adamlar galibiyet serisini 3 maça çıkartırken, galibiyet sayısını ise 13e çıkardı. 31 puanla 3.sıradaki yerini koruyan Boluspor zirve takibine ise devam etti. Karşılaşmada Faik Can Nurkan 13 sayı 10 asisti yakalayarak Double-Double yaparken, Burak Can Dilmaç’ın 18 sayılık performansı galibiyette önemli rol oynadı.

 

 

Karşılaşmaya Boluspor Arif Erhan Kocamış, Burak Can Dilmaç, Faik Can Nurkan, Oğulcan Metehan Deniz ve Samet Demirok ilk beşi ile başlarken Gemlik Basketbol takımı ise, Burak Türsen, Gökhan Şenol, Melih Kabakçı, Ali Tuncer ve Berkay Kutlu ilk beşi ile sahaya çıktı. Karşılaşmada periyotlara göre önemli anlar ise şu şekilde yansıdı. Karşılaşma Boluspor’dan Metehan Deniz’in sayısıyla başladı. karşılaşmada ilk 2 dakika geride kalırken Boluspor 2 – 7 lik üstünlük sağladı. Boluspor’da sayıların tamamı Metehan Denizden gelirken, Faik Nurkan 3 asist yaptı. Periyodun ilk beş dakikası geride kalırken Boluspor farkı 8 sayıya kadar çıkardı ve skoru 5 – 13 e getirdi. Yaklaşık üç dakika her iki takımda sayı bulamayınca sessizliği Gemlik takımından Oğuzhan Yarol bozdu. Arka arkaya bulduğu sayılarla Yarol skoru 14 – 13 e getirdi. Periyodun son hücumunu iyi değerlendiren Bolunun Dev Adamları periyodu 16 – 16 beraberlikle kapattı. Bu periyotta Metehan Deniz 11 sayı ile çift hanelere çıkan oyuncu oldu.

 

İkinci periyoda üç sayılık isabetle başlayan Boluspor, üstünlüğü tekrar ele aldı. Periyodun ilk üç dakikası geçilirken Boluspor 24 – 23 le takibine devam etti. Bu bölümde Gemlik Basketbol takımından etkin olan Oğuzhan Yarol 10 sayıyla çift hanelere çıkan ikinci oyuncu oldu. Periyodun ilk beş dakikası geçilirken Boluspor beraberliği yakaladı, 30 – 30. Periyodun son iki dakikasına girilirken Gemlik farkı 5 sayıya kadar çıkardı ve skor 39 – 34 e geldi. Periyodun sonunu daha iyi oynayan Boluspor farkı 1 sayıya kadar indirdi ve devre arasına giderken skoru 39 – 38 e getirdi. İlk yarı tamamlanırken Boluspor’dan Metehan Deniz 11 ve Faik Nurkan’ın 7 sayı 7 asistlik performansı dikkat çekti. Gemlik Basketbol takımından ise Oğuzhan Yarol 13 sayıyla sahanın en skoreli oldu.

 

Periyodun ilk iki dakikasında her iki takımda sayı üretemeden geçirdi. Üçüncü dakika geçilirken her iki takımda art arda bulduğu sayılarla skoru 44 – 44 e getirdi. Periyodun dört dakikası geride kalırken Boluspor’dan Burak Can Dilmaç bulduğu sayıyla çift hanelere çıkan bir diğer oyuncu oldu, 10 sayı. Uzun süren beraberlik durumunun ardından Boluspor Hakan Şanlının sayısıyla 46 – 48 üstünlüğü sağladı. Periyodun son iki dakikasına girilirken Boluspor farkı 5 sayıya kadar çıkardı ve skoru 46 – 51e getirdi ve Gemlik tarafı molayı aldı. Mola sonrası etkisini devam ettiren Boluspor, Rahim Rızvanoğlu’nun yaptığı asistlerle farkı 10 sayıyla çift hanelere çıkardı ve skoru 48 – 58 e getirdi.

 

Dördüncü periyoda 5 – 0 lık seriyle başlayan Gemlik skoru 53 – 58 e getirirken bu bölümde bulduğu sayılarla Hüsnü Güler çift hanelere çıkan bir diğer oyuncu oldu, 12 sayı. Yaklaşık bir dakika her iki takımda sayı üretemedi ve sessizliği Boluspor’dan Faik bozdu ve 11 sayı ile çift hanelere çıktı. Periyodun ilk üç dakikası geride kalırken skor 55 – 63 Boluspor üstünlüğü ile devam etti. Bu bölümde üç sayılık isabeti ile Erhan Kocamış 10 sayıya ulaştı ve çift hanelere çıkan bir diğer oyuncu oldu. Periyodun son üç dakikasına girilirken boluspor farkı tekrar 8 sayıya çıkardı ve skoru 62 – 70 e getirdi. Bu bölümde yaptığı asist ile Faik Can Nurkan 13 sayı 10 asisti yakalayarak Double-Double yapan ilk oyuncu oldu. Periyodun son dakikasına girildiğinde Boluspor farkı korudu ve skoru 66 – 74e getirdi. Periyodun sonunda hata yapmayan Bolunun Dev Adamları sahadan 11 sayılık fark ile 66 – 77 galip ayrıldı.

 

Karşılaşmada Boluspor’dan Burak Can Dilmaç 18, Arif Erhan Kocamış 16, Oğulcan Metehan Deniz 11 ve Faik Can Nurkan 13 sayı 10 asisti yakalayarak Double-Double yaptı. Gemlik Basketbol takımından ise Oğuzhan Yarol 17 ve Hüsnü Güler’in 14 sayılık performansı mağlubiyeti engelleyemedi. Bolu Belediyespor Boluspor Basketbol takımı ligin 19. Hafta karşılaşmasını ligin 2.sırasında yer alan Edirne Belediye Edirnespor ile oynayacak. Karşılaşma 17 Mart Cumartesi Saat 13:00’da Karaçayır Spor Salonunda oynanacak.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit