• resmi ilanlar

14 Mart Tıp Bayramı Törenle Kutlandı

2018-03-14 11:00:09

“BOLU BİR MARKA OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”

14 Mart Tıp Bayramı Anıtpark’ta yapılan tören ile kutlandı. İl Sağlık Müdürlüğü ve Abant İzzet Baysal Üniversitesinin beraber organize ettiği törene çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ural, Bolu ilinin sağlık konusunda markalaştığını ifade etti.

 

Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı Anıtpark’ta yapılan törenle kutlandı. Törene Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sayın Süleyman Özsarı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Ahmet Ural, Bolu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri yanı sıra sağlık kuruluşlarında çalışanlar katıldı.

 

Çelenk sunumu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Süleyman Özsarı, hekimlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğundan bahsetti. Özsarı, “Verdiği hizmetin merkezine insan yerleştiren ve hizmet merkezine önce insan diyen bir mesleğin mensubudur. İnsanların adil hakkaniyetli ve etkili bir sağlık hizmeti almasının lütuf değil hak olduğunu bilinci ile hareket eder. Hekimlik mesleğinin tarihi çok eskilere dayanmasına rağmen günümüzde ilerleyen tıp ile birlikte özünü kaybetmeden ciddi gelişmeler yaşayan bir millettir. Hastaların hekime, sağlık kuruluşlarına ve tedavi kuruluşlarına ulaşımı kolaylaştıran düzenlemeler ile birlikte gerek insanların gerekse hekimlerin memnuniyetinin arttığı bir gerçektir. Sağlık çalışanlarımız ve hekimlerimiz her konuda özverili kişilerden oluşmakta ve hastalarımıza 365 gün 24 saat en iyi hizmeti vermek için canla başla çalışmaktadırlar.” dedi.

 

Özsarı’nın ardından kürsüye çıkan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ural, Bolu ilinin sağlık konusunda markalaştığını ifade etti. Ural, “Ülkemizde son dönemde sağlık ve eğitim anlamında önemli aşamalar kaydedildi. Türkiye ve özelde Bolu, sağlık ve eğitimde bir marka olma yolunda önemli aşamalar kaydetti. Bu noktada gayretlerimizi arttırarak sürdürmemiz gerekiyor. El birliği ile çalışmamız gerekiyor. Sağlık çalışanları önemli risklerle karşı karşıya çok meşakkatli çalışan bir meslek gurubunu oluşturmakta bu noktada da sıkıntıların aşılması için yöneticilerimizle birlikte çalışmalarımızı arttırarak sürdürme noktasındayız. Bolu diğer illere göre sağlık çalışanlarının çalışma koşulları açısından daha iyi olduğunu ifade edebilirim.” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından sağlık çalışanları hatıra fotoğrafı çektirdi ve tören son buldu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit