• resmi ilanlar

SOSYAL MEDYADAN TANIŞTI, DOLANDIRILDI

2018-03-15 11:00:11

YÜZÜNÜ GÖRMEDEN 14 BİN'LİK OLDU

Sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Aydın A.’nın kendisini evlilik vaadiyle dolandırdığını iddia eden Başak Y., Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkarak ifade verdi. Başak Y., Aydın A.’nın kendisini polis olarak tanıttığını ve 14 bin TL dolandırdığını söyledi.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde müşteki olarak hakim karşısına çıkan Başak Y., sosyal medya üzerinden tanıştığı ve hiç yüz yüze görüşmediği Aydın A.’nın kendisini evlilik vaadiyle dolandırdığını iddia etti.  Hakim karşısında ifadesi alınan Başak Y., “Ben sanıkla 2016 yılında Ekim ayında tanıştım sosyal medya üzerinden. Bana kendisini polis olduğunu ifade etti. Bir süre sonra aramızda duygusal bağ oluştu. Daha sonra annesi olduğunu söylediği biri ile konuşturdu. Bir müddet sonra benden 485 TL istedi. Telefonun faturasını yatıracağını söyledi. Bana kendisini ‘Hakan’ diye tanıtmıştı. Ama para gönderdiğim hesapta isim Aydın’dı. Bende onu sordum, akrabamın dedi. Bana maddi sıkıntılar atlattığını söyledi ve sıkıntılarını atlattıktan sonra evleneceğini söyledi. Ve toplam bende 14 Bin TL gönderdim. Kredi çektim, daha sonrada babamla birlikte onu ödemek için başka kredi çektik. Kendisi bana hiçbir ödeme yapmadı. Sanığında evli ve çocuklu olduğunu sonradan öğrendim. Maddi çıkarlar elde ettiğinden dolayı davacıyım.  Kendisinden defalarca yüz yüze konuşma talep ettim ama sürekli geleceğim diyerek erteledi” dedi.

Davacı Başak Y.’nin ifadesinden sonra Bolu Ağır Ceza mahkeme heyeti herekli bilgilerin toplanması için davayı 22 Mayıs’a erteledi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit