• resmi ilanlar

Mahkeme hakiminden sendika çıkışı

2018-03-16 10:00:09

2 SAĞLIKÇI YARGILANIYOR

 

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye oldukları gerekçesiyle haklarında iddianame hazırlanan 2 sağlıkçı hakim karşısına çıktı. Sağlıkçılar yaptıkları savunmada terör örgütü üyesi olmadıklarını belirttiler.

 

Haber: Hakan Aydın

15 Temmuz darbe girişimi ardından haklarında dava açılan eski ebe Betül Kahraman ve Aile Hekimi Süleyman G., Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edildi.

DOLARDAN HABERİ YOK MUŞ!

Tutuksuz yargılanan Betül Kahraman yaptığı savunmada, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Okulum bittikten sonra 2011 yılında eşimle evlendim. Bir süre sonra eşimin yaşadığı Karabük iline taşındık.  Daha sonra Macarlar Köyüne ebe olarak atamam yapıldı. Darbe teşebbüsünün yapıldığı güne kadar bu köyde yaşamıma devam ettim.  Evimde aramada bulunan.1 dolar hakkımdaki suçlamaya dayanak yapıldı.  Bu para ile kesinlikle alakam yoktur. Onun eve ne şekilde geldiğini de bilemiyorum. Paranın bulunduğu çekmeceyi eşim kullanırdı” dedi. 

Sendika üyeliğiyle ilgili olarak da savunma yapan Kahraman, “Sendikaya da eşim aracılığı ile üye oldum. Sadece boş formu imzaladım. Bunun anayasal bir hakkı kullanmaktan ötele bir günahı ya da kusur teşkil etmeyeceğini düşündüm. Sendikanın örgütle irtibatlı olduğunu bilseydim üye olmazdım. Ben FETÖ’nün sendika kuracağını tahmin edememiştim. Ben saflığımın ve cahilliğimin kurbanı oldum” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine araya giren Mahkeme başkanı, “Adamlar dershane, okul kurmuş sendika mı kuramayacak? Ordu bile kurmuşlar” diyerek çıkıştı.   

Mahkemede savunma yapan Aile hekimi Süleyman G. İse, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum. Bilerek ya da bilmeyerek bir terör örgütü üyesi olmadım ve suç işlemedim. Bana isnat edilen suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Betül Kahraman’ın eşi S.K. eşi hakkındaki suçlamaların kendisi nedeniyle yapıldığını söyledi. S.K. verdiği ifade de, “Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine uzun süredir üyesi olduğu Eğitim-Bir-Sen’den ayrılarak Aktif-Sen’e üye oldum. Sendika yetkilileri eşimin de memur olduğunu öğrenince onun da sendikaya üye olmasını isteyerek bana form verdiler. Ben de eşime durumu anlatarak üye olup olmayacağını sordum. O da bana güvenerek boş forma imza attı. Evimizde bulunan 1 dolar da bana aittir. Genelde düğünlerde giydiğim takım elbisemin cebinde kalan paradır. Çok önem vermeyerek çekmeceye koymuştum. Eşimin bu paradan haber dahi yoktur. Ben de nereden geldiğini bilmiyorum.  Evde bulunan 6-7 sayfalık notlar da bana aittir. Ben ihraç olduktan sonra savunma yapmak üzere notlar almıştım. Bu nedenle bazı karamalar yapmıştım. Ele geçirilen notlar bu karalamalardır” dedi.

Duruşma esas hakkındaki mütalaasını sunması için savcıya süre vererek duruşmayı 17 Nisa’n tarihine erteledi.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit