• resmi ilanlar

ESKİ ÖĞRETMEN BYLOCK KULLANDIĞINI KABUL ETTİ

2018-03-16 10:00:08

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyeliği suçlamasıyla hakkında dava açılan Merve Kaba, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.

 

Haber: Hakan Aydın

Silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla hakkında dava açılan Merve Kaba’nın kimlik tespiti ve iddianame özetinin okunmasının ardından, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Sanık Merve Kaba, “Ben daha önce ayrıntılı beyanda bulunmuştum. 2012 yılında üniversite kazanarak Bolu’ya geldim. Daha önce örgüte ait yatılı bir kolejde burslu olarak eğitim almıştım. Önceki okulumun yönlendirmesiyle örgütün evlerinde kalmaya başladım. Zira ailemin gönderdiği para bana yetmiyordu. 4 yıl bu örgüte ait evlerde kalarak eğitimimi tamamladım. Evlerde rutin olarak kitap okuma, vaaz dinleme gibi programlara tabi tutulduk. 2013 yılında zihni kopuş yaşadım ama maddi imkanlar nedeniyle ayrılamadım. Okuldan mezun olduktan sonra bir yurtta çalışmaya başladım. Gözaltına alınana kadar da burada çalıştık” dedi.

BYLOCK KULLANMIŞ

Bylock hakkında da bilgi veren Kaba, “Bylock programı 2016 yılının ocak ayında büyük bölge talebe mesulü olduğunu bildiğim Nurşen Aydın telefonuma yüklemişti. Bana bunun gmail benzeri bir program olduğunu söyledi ve oradan haberleşmemizi söyledi. Buradan bana birkaç kez yazdığını hatırlıyorum. Ben de cevap olarak bazı şeyler söylemiş olabilirim. Bir ay sonra da bu programı içim rahat etmediği için sildim. Bu programın yalnızca örgüt mensuplarının kullandığı gizli bir program olduğunu bilmiyordum. Etkin pişmanlık hükümleri ile diğer Leh’e hükümlerin hakkımda tatbik edilmesini isterim” ifadelerini kullandı.  

Duruşma 17 Mayıs 2018 tarihine ertelendi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit