• resmi ilanlar

70. YARDIM TIRINI SURİYE'YE GÖNDERDİ

2018-03-19 11:00:06

Bolu İnsan Hakları ve Hizmet Derneği, vatandaşlardan topladıkları bağışlarla doldurdukları 24 ton un ve 2 ton patates yüklü yardım tırını Suriye'ye uğurladı.

 

Haber: Sefa Günay

Yardım malzemelerini gönderdikten sonra açıklamalarda bulunan Bolu İHH Başkanı Fethi Sarımsakçı, “Sadece geçtiğmiz bir ay içrisinde Doğu Guta’da 11 hastane;  50 den fazla okul ve ibadethane ile 7 fırın ve bir yetimhane vuruldu. İdlip’te ise 9 hastane ve bir o kadar da fırın vuruldu. Binlerce masum insan öldü ve yaralandı. Soruyorum sizlere, bombalama esnasında kendi çocuğunuz gözünüzün önünde parçalansa, hastaneye tedavi için götürdüğünüz kardeşinizin başı bedeninden ayrılsa, yaralı hanımınıza kan ararken oğlunuzun cesedi ile karşılaşsanız, birden kafanızı çevirip oradan uzaklaşmak istediğinizde kızınıza olmadık ahalksızlıların yapıldığına şahit olsanız ne yapardınız? Savaşın da bir ahlakı var ey kardeşlerim; Rabbim hesap soracak! 5 yıldır 400 binden fazla insanın yaşadığı Doğu Guta’yı ablukada tutup açlıkla imtihan ettikleri yetmedi, şimdi de katliam yapıyorlar.

Guta’yı bombalayan Esed’e,  İdlib’i  vuran rusya’ya ve onlara yardım eden İran’a kim dur diyecek? Her ağzını açtığında İslam birliğinden bahseden güya İsrail düşmanı ey İran, gücünü neden mazlumlara karşı kullanıyorsun? Allah’a nasıl hesap vereceğini hiç düşünmüyormusun?” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit