• resmi ilanlar

BOLU ULUSAL TATBİKATA HAZIRLANIYOR

2018-03-19 11:00:10

T.C. Sağlık Bakanlığınca oluşturulan ve 81 ilde faaliyetlerini yürütmekte olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin afete müdahale kapasitesinin artırılması amacıyla ‘Ulusal UMKE Tatbikatı' 3-5 Mayıs tarihleri arasında Yeniçağa'da gerçekleştirilecek.

Yapılacak tatbikatla ilgili açıklamalarda bulunan Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, “Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Ulusal UMKE Tatbikatının ilimizde yapılacak olması gurur verici.  T.C. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ilimize gelerek yerinde incelemelerde bulundular. Biz de ilimizin tüm imkanları dahilinde eksiksiz ve ilimizin adına yakışır bir tatbikat olması için çalışmalarımıza başladık. Ülkemizin pek çok ilinden yaklaşık 500 katılımcının katılacağı tatbikata başta ilgili Bakanlık yetkilileri ve Bolu Valiliği olmak üzere Yeniçağa Belediye Başkanımız Recayi Çağlar ve kurum müdürlerimize verecekleri destek ve imkânlardan ötürü teşekkür ederiz” dedi.

Tatbikatın Bolu’da yapılmasının önemli bir kazanç olacağını ve yapılan tatbikat ile UMKE’nin bilgi ve becerilerinin tazeleneceğini belirten Demirkol, bu tip tatbikatlar ile ilerde olası afetlerde ekiplerin çok daha hızlı ve etkin adımlar atabileceğini belirtti.  

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit