• resmi ilanlar

300 yataklı yeni FTR hastanesi kurulacak

2018-03-21 11:00:06

Ak Parti Bolu Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Fehmi Küpçü, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ile yaptığı görüşmede Bolu'ya 300 yataklı yeni 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesinin yapılacağını açıkladı.

 

AK Parti Bolu Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Fehmi Küpçü’nün hafta içi yaptığı görüşmeler sonucunda Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin yatak kapasitesinin artışı konusunda önemli gelişmeler yaşandı. Bolu’da mevcut 2 adet olarak bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanelerinin mevcut yatak kapasitesi yaklaşıl olarak 350 olarak hizmet vermektedir. Öncelikle Bolu’da son yıllarda sağlık turizm olarak Marmara bölgesi. Karadeniz bölgesinde hasta kabulünde artış görünmektedir. Bu sebeplerden dolayı her iki hastanenin yatak kapasitesi gelen hasta başvurusuna yetişememektedir. Bu nedenle Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü 300 yataklı yeni Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacağını duyurdu.

 

YENİ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ YAPILACAKTIR

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ konu ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’ Sağlık Bakanlığımızın Bolu FTR Hastanesi 2 adet yaklaşık 350 yataklı olmasına rağmen Karadeniz ve Marmara Bölgesinden de hasta kabul etmemiz neticesinde tedavi yatışları biraz zaman almaktaydı. Sağlık Bakanımız ile görüşmeler sonucunda biz Bolu’da sağlık turizmi gerçekleştirdiğimizi ilettik. Bolu’nun hasta nakli değil sağlık turizmi gerçekleştirdiğimizi ilettik. Bolu’nun hasta sevki değil hasta kabulü yaptığımızı ilettik. Yaptığımız takip neticesinde alınan kararda 300 yataklı yeni Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacaktır. ’’.

HAZİRAN AYI GİBİ TEMELİ ATILACAK  

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü açıklamalarının devamında; ‘’ 300 yataklı yeni  Fizik Tedavi ve rehabilitasyon Hastanesinin temellerini atacağız. 22.02.2018 ‘de güncellenen proje yaklaşık 60 Milyon değerinde olacaktır. 50.000 m2 kapalı alana sahip olacak hastanemiz Karacasu Beldemizde hizmet verecektir. Bittiğinde 350-400 yatak kapasiteli mevcut 2 adet Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz ile birlikte 750 yatak kapasitesine çıkaracağız. Tahmini olarak haziran ayı gibi temellilerinin atılmasını planlıyoruz. Bu sebep ile Bolu’lu hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ederken, Sağlık Bakanımıza destekleri için teşekkür ederim.” BMA

   

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (21.03.2018 12:17:08)

  Cumhurbaşkanımız iktidarları döneminde Boluya 11 katrilyon yatırım yapıldığını söyledi.Senelik 733 trilyon yapar.Nerde bu yatırımlar.Göze çarpan bir adliye binası var.Cumhurbaşkanımız hala 15 sene önceki bolu dağı tüneli patetes deposu olacaktı! diyor.Boluya doğru dürüst bir müjde bile veremedi.Burda bütün suç Boluyu yöneten ve sizlersiniz.Cumhurbaşkanıyla diyaloğunuz 0 .Bunun ceremesini Bolulular olarak bizler çekiyoruz. Müjdeymiş.Boluda hayat şartları çok zor. Sizler vatandaşın hizmetkarı olacağız diye gelmedinizmi.En basiti Suyun m3 kaç para küpçü.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit