• resmi ilanlar

ÜLKÜCÜLERDEN NEVRUZ KUTLAMASI

2018-03-21 11:00:09

Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gölköy Kampüsü'nde ülkücüler tarafından nevruz kutlaması yapıldı. Etkinliğe katılanlar, yakılan ateşin üzerinden korku ve heyecanla atladı. MHP İl Başkanı Adem Evcil, “bu üniversitede birlik için vatan için, bayrak için, millet için, devlet için, Allah için mücadele eden bütün yiğit bozkurt ve asena kardeşlerimi tebrik ediyorum” derken, Ülkü Ocaklar Bolu İl Başkanı İsmail Akgün ise, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ni örgütün ellerinden kurtaracağız derken şaka yapmamıştık” dedi.

Yaklaşık 300 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen kutlamalara, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Alişarlı, MHP İl Başkanı Adem Evcil, Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgün de katıldı. Kutlamalar, Rektör Alişarlı'nın demir dövmesiyle başladı. Daha sonra nevruz ateşi yakıldı. Etkinliğe katılanlar, yakılan ateşin üzerinden atlayarak baharın gelişini kutladı.

“ŞAKA YAPMAMIŞTIK”

Etkinlikte konuşma yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgün, "Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ni örgütün ellerinden kurtaracağız derken şaka yapmamıştık. Biz bu yollarda ağır bedeller ödedik. Ödemeye de devam edeceğiz. Allah'ın izni ile Türkün bayrağını, bozkurtun sancağını üniversitemizde dalgalandıracağız." dedi.

“KARDEŞLERİMİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM”

MHP İl Başkanı Adem Evcil de, "Bizler bilinçli ve birlik olmazsak tarih bizleri asla affetmeyecek. Ben bugün, bu ateş etrafında toplanan bütün kardeşlerimi ayakta alkışlıyorum. Birileri üniversitelerden kaçarken, birileri kantinlerden kaçarken bu üniversitede birlik için vatan için, bayrak için, millet için, devlet için, Allah için mücadele eden bütün yiğit bozkurt ve asena kardeşlerimi tebrik ediyorum." dedi. Öğrenciler daha sonra doyasıya eğlendiler.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit