• resmi ilanlar

KİM BU ZÜBÜKZADELER?

2018-03-28 11:00:10

Adem Evcil'den sert uyarı!

Kamu da yapılan atama ve yer değiştirmelere dikkat çeken MHP İl Başkanı Adem Evcil, kamuda görev yapan bazı müdürlerin halen FETÖ mantığıyla hareket ettiğini söyledi. Yapılan uygulamalara tepki gösteren Evcil, “Bugüne kadar yeni kapı ruhuna hamdolsun ki halel getirmedik, getirmeyeceğiz. Lakin bundan sonra nefesimiz ensenizdedir. Kişi kişi, kurum kurum milli birliğe zarar veren FETÖ mantığına sahip kim varsa, kimden güç alıyorsa, arkasında kimin ayak izi varsa isim isim ifşa edeceğiz” dedi.

Haber: Hakan Aydın

MHP İl Başkanı Adem Evcil, kamu da yapılan bazı atama ve yer değiştirmelerde yaşanan gelişmelere dikkat çekerek sert bir şekilde uyardı.

Açıklamasında Yeni Kapı Ruhunu atıfta bulunan Evcil, “15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bu yana yaşadığı en büyük tehdidi milletin feraseti, cesareti, duruşu ve milli birlik sevdası ile bertaraf etti. Hain darbe girişiminde 248 vatan evladını şehit 2 bin 196 vatan evladını gazi verdik. 8 Ağustos 2016 tarihinde tüm siyasi partilerin katıldığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin gördüğü en büyük miting ile dünyaya tarihi bir mesaj verdik. Yeni kapı mitinginde ortaya çıkan Yeni Kapı Ruhunu yaşatmak hepimizin görevidir” dedi.

15 TEMMUZ SONRASI YAPILAN ZULÜM NEDENDİR

Kamuda görev yapan bazı daire müdürlerinin hayata geçirdiği uygulamaların FETÖ ile yarışır hal aldığını belirten Evcil, “Lakin şimdilerde görüyoruz ki devletin kurumlarında bürokrasinin içerisinde birileri ‘Yeni Kapı ruhunu’ talan etmekte, milleti birbirine düşürmek için her türlü filmi çevirmekte, FETÖ ile yarışır hale gelmiş durumdadır. Atamalar, yer değiştirmeler, sendikal farklılıklar ülkenin bekasının önüne geçmiş durumdadır. 15 Temmuz öncesi her türlü mobinge maruz kalan, çile çeken, sağa sola sürgün gönderilen, mağduriyetleri bini aşan vatan sevdalılarına 15 Temmuz sonrası yapılan zulüm nedendir?” ifadelerini kullandı.

KİMİN AYAK İZİ VARSA İSİM İSİM İFŞA EDECEĞİZ

Yaşanan gelişmelere bundan sonra sessiz kalmayacaklarını belirten Evcil, “Bugüne kadar yeni kapı ruhuna hamdolsun ki halel getirmedik, getirmeyeceğiz. Lakin bundan sonra nefesimiz ensenizdedir. Kişi kişi, kurum kurum milli birliğe zarar veren FETÖ mantığına sahip kim varsa, kimden güç alıyorsa, arkasında kimin ayak izi varsa isim isim ifşa edeceğiz” dedi.  

FUZULİ MAKAM İŞGAL ETMESİNLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini de hatırlatan Evcil, “Sayın cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer vermiştir; ‘Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin’ Bizde diyoruz ki, karar almaktan korkan, proje üretmekten korkan, sıkıştığında topu siyasete atan, insiyatif almaktan çekinen, haklıyı haksızı ayırt edemeyen kim varsa fuzuli makam işgal etmesin” dedi.

HİÇ BİR VATAN SEVDALISI SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Vatan sevdalılarının yalnız olmadığını belirten Evcil, “Milli birliğe halel getirecek davranışlar içinde bulunan, Milli ittifakın temeline dinamit döşeyen kim olursa olsun bedelini millet nezdinde ödeyecektir.  Ülkemiz varlık yokluk mücadelesi içindeyken siyasi beka, mevki, makam, terfi hesabı yapan açık seçik zübükzadedir. MHP olarak ilimizde bulunan kurumlarda yaşanan her türlü hadisenin farkındayız, bilincindeyiz, takibindeyiz. Gerektiğinde gözümüzü budaktan esirgemeyeceğimizin bilinmesini isterim. Hiç bir vatan sevdalısı arkadaşımız sahipsiz değildir” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit