• resmi ilanlar

YILDIRIM OFLAZ'IN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

2018-04-10 11:00:07

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi tarafından oluşturulan ve şehidimiz Yıldırım Oflaz'ın isminin verildiği okul kütüphanesinin açılışına katıldı.

 

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,   şehidimizin babası Dilaver ve annesi Serap Oflaz ile kardeşleri Sema ve Sedanur Oflaz, okul müdürleri, okulun eski mezunları ile öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende bu anlamlı kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Okul Müdürü Hasan Aksay, bu kütüphaneyi okulun bu okulun mezunu ve aynı zamanda terörle mücadele sırasında şehit olan Yıldırım Oflaz’ın adına açtıkları için mutlu olduklarını söyleyerek, “Bu okulda okuyan çocuklarımız şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın adını taşıyan ve aynı zamanda burada eğitim gördüğü yıllarda çok başarılı olan öğrencimizin ismini unutmayacaklardır. Sponsorlarımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Bolu Valisi Aydın Baruş, törende yaptığı konuşmasının başında bu günün çok anlamlı bir gün olduğundan bahsetti. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173’üncü yılının olduğunu söyleyen Vali Baruş, “Büyük bir gururla Polis Teşkilatımızı bu günlere taşımanın onurunu ve gururunu taşıyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında anlamlı bir açılış için buluştuklarını kaydeden Vali Baruş, 2016 yılında terörle mücadelede şehit olan Yıldırım Oflaz adına açılan bu kütüphanenin çok anlamlı olduğunu dile getirerek, törende yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“BU TOPRAKLARIN ÜZERİNDE YAŞAMANIN DA BİR BEDELİ VAR”

Yine anlamlı bir açılış için de buradayız. Bu açılışa adını veren Yıldırım Oflaz şehidimiz 2016 yılının Mart Ayı’nda Mardin’in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüyle mücadele ederken ruhunu teslim etti. Biz onun fedakârlığını, onun bu vatanseverliği karşısında ne yaparsak yapalım, onun ailesine taziyelerimiz ne kadar iletirsek iletelim onu karşılamış olmayız. Ancak şehitlerimizin isimlerini özellikle eğitim kurumlarında yaşatmak ve geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimize şehitlerimizin vatan uğrunda göstermiş olduğu bu fedakârlığı anlatmak için onların isimlerini hem okullarımıza hem de okullarımız içerisindeki bölümlere vermek çok anlamlı bir davranış. Ben özellikle Okul Müdürümüze, okulumuzun değerli yöneticilerine, öğretmenlerimize bu düşünceli davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Yıldırım Oflaz’ın bu okulun mezunu olması da çok anlamlı. Biz gençlerimizi, vatan ve millet dendiği zaman en kutsal varlığı olan canını bile ortaya koyabilecek bir fedakârlık anlayışıyla yetiştirmek istiyoruz. Çünkü Türk Milletinin bu topraklar üzerindeki yaklaşık bin yıllık tarihinde milyonlarca şehit verdik ve atalarımızın kanlarıyla yoğrulan bu kutsal topraklar bize kıyamete kadar yurt olmaya devam edecek. Bu toprakların üzerinde yaşamanın da bir bedeli var. Bu bedeli her an her gün ödemeye hazır olmamız lazım. Çünkü bu toprakları bize emanet eden aziz atalarımız bizden bu fedakârlığı bekleyerek bu emaneti bize teslim ettiler. İşte burada İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yetişen her gencimizin de bu duyarlılıkla hareket etmesi için Yıldırım Oflaz şehidimizin ismini kütüphaneye her girdiğinde görmesi, onu hafızasına, yüreğine kazıması çok önemlidir. Şehidimizin kütüphaneye isminin verilmesi önemli bir değer taşıyor. Çünkü her şey okumakla başlar. Dünyayı anlamak, geleceğe yön vermek, geçmişimizi iyi takip etmek için mutlaka okumak lazım. Gençlerimiz için de okuma alışkanlığını kazanması çok önemli. Bu kütüphanede gençlerimizin bir taraftan okurken bir taraftan da ülkemiz için geleceğimiz için neler yapabileceğini düşünerek çok daha iyi seviyelere ulaşacağına inanıyorum. Ben tekrar bu kütüphaneye Yıldırım Oflaz’ın isminin verilmesi ve oluşturulmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Burada şehidimize cenabı haktan sonsuz rahmet diliyorum. Saygıdeğer ailesinde de sabırlar diliyorum, Allah yardımcıları olsun. Biz her daim onların yanındayız. Yüreğimiz ve kalbimiz onlarla. Şehit olmak herkese nasip olmaz. Yüce Mevla hepimize o aziz mertebeyi bir gün nasip etsin. Buradan tüm şehitlerimize tekrar rahmet diliyorum

KÜTÜPHANE AÇILDI

Konuşmaların ardından şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın özgeçmişi okundu ve kütüphanenin açılışı Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile şehidimizin anne ve babası tarafından yapıldı ve kütüphane gezildi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit