• resmi ilanlar

TÜRKER'VE YÖNETİMİNDEN CHP'YE ZİYARET

2018-04-20 13:01:11

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına ikinci kez seçilen Türker Ateş ve yönetim kurulu üyeleri Cumhuriyet Halk Partisine ziyarette bulundu.

 

 

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Türker Ateş ve yönetim kurulu üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanlığına bir nezaket ziyaretinde bulundu.  Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, BTSO Meclis Başkanı Halit Ergül, Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bolu TSO yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

“TİCARET TOPLUMUN HAYAT DAMARLARINDAN BİR TANESİDİR”

Ziyarette ilk olarak konuşan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu konuşmasında; “Bolu her şeye ve sizlere layık. İnşallah daha iyi, güzel günlere doğru yol alırız. Ticaret toplumun hayat damarlarından bir tanesidir. Zaten Yüce Mustafa Kemal Atatürk’te Ticaret toplumun aynasıdır. Ticaret toplumun ata damarlarından bir tanesidir demiştir. Sizlerde o damarlarda çalışıyorsunuz. Artık gençler bizleri aşacak, çok ileriye doğru koşacaklar. Umudumuz odur. Hepinizi selamlıyorum ve hoş geldiniz diyorum. Biz hep bir toplumun kardeşleri, çocuklarıyız” ifadelerini kullandı.

“BİZ İŞ DÜNYASININ İŞİ AŞ VE TİCARETTİR”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’nun ardından konuşan TSO Başkanı Türker Ateş konuşmasında; “Dünyada ve Türkiye’de ticaret dinamik halde ve devamlı değişiyor. Bolu’da da bu şekilde devam etmekte. Dolayısıyla ticarete yön veren ilimizde en önemli çatı grup Bolu Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Tabi dünyada ve ülkede ticaret devam ederken rekabetler oluşuyor. Dolayısıyla ülkelerin, illerin rekabeti çok önemlidir. Ama burada da illerin rekabetinde birlikte hareket etmek, ilin kesitini alabilmek, aynı düşünceler, konular üzerine yoğunlaşabilmek, kamuoyun oluşturabilmek veya bu masada oturan siyasi iradeler, STK’larla birlikte mümkün olacak. Bizler her fikre, görüşe açık insanlarız. Biz iş dünyasının işi aş ve ticarettir. Bizim beklentilerimiz, sorunlarımız siyasi iradeyle ortak bir kamuoyu oluşturarak çözüm noktası oluşturabilmek. Sizlerin bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok mutlu oldum” dedi.

“BU BOLU ADINA ÜZÜNTÜ VERİCİ BİR OLAY”

Son olarak konuşan CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ise konuşmasında; “Günümüzde dünyaya artık savaşlardan çok ekonomi ile yön veriliyor. Bugün ne yazık ki birçok savaşın arkasında da ekonomik kaygılar, sebepler var. Bir ülke olarak gelişmiş, dünyaya kendini kanıtlamış ve yön verir durumda olmak için ekonominizin, sanayinizin, üretiminizin çok düzgün olması gerekiyor. Umut ediyorum ki; Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Mustafa Kemal Atatürk’ün sanayide yaptığı devrimlerle, ekonomik politikasıyla kök salmış ve belli bir yere kadar kamu fabrikalarının açılımıyla, arkasından özel sektörün desteklenmesiyle geliştirilmiş Türk sanayisi bu ülkede doğup bu ülkede gelişen sanayicilerin elinde kalır. Yabancı sermayelere yok pahasına verilmeden bu ülkeye hizmet etmiş sizler gibi değerli ticaret erbabı insanların elinde yine bu memlekete hizmet vermeye devam eder. Bolumuz hem Ankara’ya hem İstanbul’a yakın orta noktada kalan bir kenti fakat ne yazık ki çevre iller kadar sanayi yönündeki teşviklerden yararlanabilen bir il değil. Uzun zamandır tek partinin iktidarda olmasına rağmen Bolumuz bu nimetlerden komşu iller kadar yararlanabilmiş değil. Bu Bolu adına üzüntü verici bir olay. Burada sizlerin çok ciddi bir emeği ve gayreti olduğunu biliyoruz. Bizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda siyasi bir düşünce gütmeden Bolu’ya hizmet amaçlı atılacak her adıma herkesle ortak hareket etmeye hazırız. Çünkü bu Bolu’ya hizmettir diye düşünüyorum. Ama umut ediyorum bir Cumhuriyet Halk Partisi olarak 24 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partililerin iktidarında Bolu’ya daha çok hizmet ederiz” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit