• resmi ilanlar

Eski Sağlık Müdürü Aday Adaylığını Açıkladı

2018-05-02 11:04:09

Bir dönem Bolu İl Sağlı Müdürü olarak görev yapan Dr. Mahmut Arık, Ak Parti Kahramanmaraş il binasında düzenlenen programla Dr. Mahmut Arık Ak Parti milletvekili aday adaylığının açıkladı.

 

Geçmiş yıllarda çeşitler kurumlarda çeşitli görevler aldığına dikkat çeken Mahmut Arık konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlk ve ortaöğrenimimi Pazarcık’ta tamamladıktan sonra 1982 yılında girdiğim Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldum. İlk görev yerim Göksun ilçemiz oldu. Burada görev süresi içerisinde güzel hizmetlerde bulundum ve bu süre içerisinde Göksun halkıyla olan ilişkilerim sonucu iyi bir çevre edindim. Daha sonra kendi ilçem olan Pazarcık’a tayin oldum. Burada 11 yıl süreyle Pazarcık Devlet Hastanesi Başhekimliği ve bunun beraberinde İlçe Sağlık Müdürlüğü yaptım. Hiçbir ayrım gözetmeksizin, mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz Pazarcık halkına hizmette bulundum. Pazarcık’ta Başhekimlik görevimi yaptığım sırada 1999 yılında Fazilet Partisi ve ANAP’ın desteğiyle Pazarcık Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday oldum ve bu seçimde %18’e yakın bir oy alarak seçimi 3. olarak tamamladım. 2001-2002 yıllarında Tekir ve Narlı Kasabalarımızda 112 Acil sağlık hizmetinde bulundum. 2003 yılında AK Parti’nin iktidar olması ile Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü’nde Sağlık Müdür Yardımcısı olarak göreve başladım. Sağlık müdür yardımcılığı yaptığım 8 yıllık süre içerisinde Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerini ve hemen hemen köylerinin tamamını dolaştım.”

“VATANDAŞLARIMIZ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Kahramanmaraş’ın en ücra köşelerine kadar hizmetin götürülmesinde görev aldığına değinen Arık şunları söyledi: “2011 yılında Kahramanmaraş merkez Ortaseki mahallesinde 1 yıl aile hekimliği yaptıktan sonra Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne atandım. Bolu’da Sağlık Müdürlüğü beraberinde 5 yıl süreyle de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde de 2. Müdürlük görevini icra ettim. 2016 yılının sonunda Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü atandım ve İl Sağlık Müdürlüğü beraberinde Halk Sağlığı Müdürü olarak da 2018 yılı sonuna  kadar görev yaptım. 2018 yılının başından itibaren tekrar çok sevdiğim şehrime döndüm ve halen de hekimlik görevime devam etmekteyim. Bu görevlerim yanında dünyanın neresinde zulüm gören mazlum varsa devletimle beraber onların yanında olmaya çalıştım. 2000 yılında Suudi Arabistan Haç Sağlık Ekibinde yer aldım. 2005-2008 yılları arasında Kamboçya, Burma, Myambar, Tayland, Vietnam, Kazakistan, Kırgizistan ülkelerine sivil toplum kuruluşlarıyla giderek, maddiyat gözetmeksizin mazlumların hizmetinde olmaya çalıştım. 2010 yılında Filistin’e özgürlük konvoyu ile Gazze sağlık ekibinde ve konvoyunda gönüllü olarak görev aldım. Yine 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından elektriği olmayan, ekmeği tatmayan, giyecek elbisesi ve ayakkabıları bile olmayan Sudan halkının yanında olmak amacıyla Sudan’ın Darfur bölgesinde görevlendirildim ve 2 ay hizmette bulundum. 2010 yılının ortalarında kardeş ülke Pakistan’ın sel felaketine maruz kalması sonucu Sağlık Bakanlığımızca Pakistan Sağlık Ekibinde kardeş ülkenin yaralarını sarmak üzere görevlendirildim ve bu uğurda tüm gayretimle çalıştım.”

Güçlü bir Türkiye için koşmaya devam edeceğini vurgulayan Dr. Mahmut Arık, “AB projeleri kapsamında Avrupa’da 112 acil ve hastane acil sağlık çalışanlarının durumunu konu alan proje çalışmaları ile Almanya, Macaristan, Belçika ve Çek Cumhuriyeti’nde çalışmalarda bulundum. Sağlık Okur Yazarlığı adlı AB projesi kapsamında Belçika’da ve Hollanda’da çalışmalarda bulundum. Buna benzer birçok ulusal ve uluslararası projelerde ve çalışmalarda görev aldım. Bu bilgi ve tecrübelerimi devletime ve milletime daha faydalı olmak için AK Parti’den Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Allah utandırmasın. Allah yolumuzu açık etsin. Takdir Allah’ındır. Biz ona teslim olduk ona tevekkül ediyoruz. Devletimize ve milletimize hizmet için yola çıkan tüm aday adayı arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Onlara başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Adalet liyakat  (03.05.2018 09:24:30)

  Mahmut Erik Bolunun Geçmişte hizmet eden sağlıkta liyakat ve Adalete dikkat eden sağlam karakterli Elbette md. Yolu açık olsun Dualarımızla desdekliyoruz

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit