• resmi ilanlar

EŞİYLE KAÇAN ENİŞTESİNİ ÖLDÜREN ZANLI HÂKİM KARŞISINDA

2018-05-09 16:00:08

Eşiyle kaçan eniştesini öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan sanık Hasan A., Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarak ifade verdi. Hâkim karşısında ifade veren Hasan A, “Bu olaydan sonra bizim oralarda sokağa çıkamaz oldum. Maktul Hasan ile de konuşmak için Dörtdivan'a gitmiştim. Silahın nasıl patladığını bilmiyorum” dedi.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada konut dokunulmazlığını ihlal etme, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme ve tasarlayarak adam öldürme suçundan tutuklu yargılanan sanık Hasan A. hâkim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti huzurunda ifadesi alınan sanık Hasan A., “Ben üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Maktul benim halamın oğlu ve kız kardeşimle evli. Benim eşim Sibel’le de maktulün arasında ilişki olduğundan şüphelendim. Bunu bana kahvedeki arkadaşlar bile söylüyordu. Ben bu konuyu eşimle konuştum yalanladı. Sonra eniştemle yani halamın oğluyla konuştum. Oda bana olur mu öyle şey Sibel benim bacım dedi. 2016 yılının ramazan ayında bir gece eşimin özel telefonunu yakaladım. Maktulle konuşmaları vardı. Eşime sorduğumda da her şey ortada dedi. Bu olayın ardın birkaç gün sonra eşimle eniştem ortadan kayboldu.  Bu sırada ben ve kardeşim Maraş’taydı.  Maktul ile eski eşim Sibel 45-50 gün beraber yaşamışlar. Sonra da ailelerin araya girmesiyle maktul eski eşimi Maraş’a geri getirdi. Ve kardeşimle barıştılar. Ben eşim geri geldiğinde eşimle konuştum. Çeşitli illere gittiklerini en son Bolu’ya gittiklerini Dörtdivan’da çalıştıklarını ve hala orda çalıştığını öğrendim. Maktul de bu sıralarda sağda solda buradayım gelsinler Bolu’ya gelemezler diyormuş. Ve böyle bir sene geçti. Bu sırada da ben de eşimden ayrıldım. Daha sonrada kardeşimle maktulün Dörtdivan’da çalışmaya devam ettiğini öğrendim. Kardeşimi aradım Dörtdivan’dayız dedi. Daha sonra bizden elini ayağını çeksin, kardeşimden de uzak dursun diye Dörtdivan’a gittim. Yanımda da internetten aldığım tüfek vardı. Görünce korkar diye yanıma almıştım. Dörtdivan’a gittim ve kapıyı çaldım. Evi de eski eşimden öğrenmiştim. Kapıyı açmadı, açsaydı karşısında olduğumu, kendisinden korkmadığımı, hayatımızdan çıkmasını söyleyecektim. Fakat açmadı. Ben de kapıyı kırdım, o önden ben arkadan kapıyı itmeye başladık. Tüfek o sıra omzumdaydı. O sırada silah patladı, nasıl patladığını bilmiyorum. Silah patlayınca yere düştüğünü gördüm. Ben de arabaya binerek ayrıldım. Yakınlarda bir göle gittim. Tüfeği göle doğru fırlattım ve Maraş’a dönüp teslim oldum” dedi.

 

“İSTESEYDİM BİR SENE BEKLEMEZDİM”

 Sanık Hasan A. ifadesinin devamında ise; “Karımla maktul kaçtıktan sonra maktulle mesajlaşmamız olmuştu. Bu mesajlarda da bana yerini bildiğimi, istersem yanına gidebileceğimi, karımla yatıp kalktığını belirtiyordu. Ben bu olaylardan sonra maktulün öldüğünü tutuklandıktan sonra öğrendim ve bu ölümün ardından travma yaşayarak Bakırköyde yatarak tedavi gördüm. Maktulün ölüm olayı ile karımla kaçması olayı arasında da bir sene vardır. Ben isteseydim bir sene beklemezdim” ifadelerine yer verdi.

 

“ADAM ÖLDÜRMEYE YARDIM ETMEDİM”

Tasarlayarak adam öldürmeye yardım suçundan yargılanan sanık Hasan A.’nın kardeşi Emine A. heyet huzurunda verdiği ifadede, “Ben olayların ardından ölen eşimle Dörtdivan’a gittiğimi bütün aileme söylemiştim. Özellikle abime tarif etmedim. Abim de ailemden dolayı biliyordu. Eşim beni bırakarak abimin eşi ile kaçtı. Sonra ailelerin baskısıyla geldiler. Sonra biz eşimle barıştık, Dörtdivan’a geldik. Abimin eşi orda da benim eşimi bırakmadı. Daha sonra bayram tatili bahanesiyle eşim beni Maraş’a bıraktı ve gitti geri gelmedi. Abimin eşimi öldüreceğinden haberim de yoktu. Daha sonra eşimin öldüğü haberini aldım. Adam öldürmeye yardım gibi bir şeyim yok” ifadelerini kullandı.

 

“BİR KADIN BİZLERİ BU HALE GETİRDİ”

Emine A.’nın ardından ifadesi alınan müşteki Mahmut Mitiler ise, “Sanık Hasan A. benim halamın oğludur. Maktul Hasan ise benim kardeşimdir. Bir kadın uğruna biri hapse biri mezara gitti. O sanık sandalyesinde Sibel’in olması lazımdı. İki Hasan da melek gibi insandı. Bir kadın bizleri bu hale getirdi” dedi.

 

“EŞİM HASAN SUÇSUZ”

Son olarak  mahkeme heyeti huzurunda ifadesi alınan Sibel Ç., “Ben maktul Hasan ile kaçtıktan sonra 45-50 gün beraber durduk. Sonra ben Maraş’a geri dönmek istedim. Döndüğümde de eşim Hasan’a hiçbir şekilde bilgi vermedim. Eşim Hasan suçsuzdur. Ben suçluyum, ölen Hasan suçlu ama eşim Hasan suçsuz. Eşim Hasan maktulü öldürmek için gitmedi oraya. Onu öldürmem, ölüm ona ceza değil derdi” ifadelerine yer verdi.

 

Sibel Ç.’nin ifadesinin ardından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi mahkeme heyeti gerekli bilgilerin toplanması için davayı ileriki bir tarihe erteledi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit