• resmi ilanlar

AŞÇILIK VE GASTRONOMİ EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN TEMELİ ATILDI

2018-05-12 11:00:12

İzzet Baysal Şükran Günlerinin 29. yılında 11 Mayıs Cuma günü yeni Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsünün temel atma töreni büyük katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Haber: BMA

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve değerli eşleri, Mütevelli Heyeti, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Belediye Başkanı Turhan Bulut’un ev sahipliğinde tören alanına Mengen halkının büyük coşkusu ve yöresel folklör ekibi gösterileri ile giriş yaptılar. Gerçekleşmesi uzun yıllardır beklenen kampüsün temel atma töreninde Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl ,Gökçesu Belediye Başkanı  Atilla Ateş, önceki dönem Valilerinden Ali Serindağ, önceki dönem Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer , önceki dönem Bolu Belediye Başkanlarından Necdet Gören , Geyve’den  Ali Kaya , Bolu Kent Konseyi üyeleri , Siyasi Parti temsilcileri , Ulusal Aşçılık Federasyonu üyeleri , Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Temsilcileri ve diğer aşçı sivil toplum örgütü üyeleri , Mengen Dernekler Federasyonu temsilcileri de katıldı.

BULUT AYRI AYRI TEŞEKKÜR ETTİ

 Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Turhan Bulut; İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a ve Mütevelli Heyeti Üyelerine İlçeye kazandırdıkları çok büyük bir yatırım olan Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü için teşekkürlerini sundu ve tüm konuklara ayrı ayrı teşekkür ederek İlçede bulunmalarından büyük onur duyduğunu dile getirdi.

GURUR VE MEMNUNİYET DUYDU

Ardından İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, konuşmasını yaparak öncelikle kararlılığı için Belediye Başkanı Turan Bulut ve Mengen’e Kampüs Kazandırmak için çok istekli olan Mengen halkını tebrik ederek Kampüsün temel atma törenine kadarki aşamalarından bahsetti ve İlçe halkının kendisine olan büyük sevgi ve ilgilerinden dolayı gurur ve memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Ardından AİBÜ Rektörü Sn. Mustafa Alişarlı konuşmasını yaparak Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü’nün hayırlı olmasını diledi. Sonrasında İlçe Kaymakamı Hasan Günaydın konuşmasını yaptı ve büyük hayırsever merhum İzzet Baysal’a şükranlarını sunarak İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Turhan Bulut İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a, AİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı’ya ve İlçe Kaymakamı Hasan Günaydın’a plaket takdim etti. Yapılan duaların ardından Aşçı Federasyon ve Dernekleri tarafından Sn. Ahmet Baysal’a aşçı üniforması giydirildi. Sonrasında hep birlikte butona basılarak Kampüsün temelleri atıldı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit