• resmi ilanlar

FİLİSTİN YALNIZ DEĞİLDİR!

2018-05-15 16:33:14

Bolu'da, ABD'nin Büyükelçiliği'ni Küdüs'e taşımasının ardından çıkan olaylarda İsrail'in yaptığı katliam yüzlerce kişi tarafından protesto edildikten sonra ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

Haber: Sefa Günay

Bolu’da, öğle namazı sonrasında Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu, siyasi parti, sendika üyeleri ve vatandaşlar, İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı protesto etti. Katliamı protesto eden yüzlere kişi ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla İsrail ve ABD aleyhine sloganlar attı.

Eylemde konuşan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir” dedi.

Doğanay, konuşmasının devamında ABD’ye yüklenerek şunları söyledi:

“Kudüs’ün gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. BM Genel Kurulu’nun ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim, Ortadoğu’da kanı ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir.”

Doğanay’ın basın açıklamasının ardından Demokrasi Meydanı’nda bulunan yüzlerce kişi ölen Filistinli’ler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (15.05.2018 19:13:48)

  En büyük terör devletleri İsrail ve uşağı ABD dir. Bunlarla mücadele imkanla değil İmanla ve birlikle beraberlikle kazanılır.Filstin e desteğimizi organize edilecek yardımlara iştirak ederek göstermeliyiz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit