• resmi ilanlar

SİYASİ PARTİLERİN LİSTELERİ NETLEŞTİ

2018-05-21 16:00:14

24 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak yarışacak isimler siyasi partiler tarafından belirlenerek Yüksek Seçim Kurulu'na verildi. Yapılacak olan seçimlerde Ak Parti, CHP, MHP ve İyi Parti'den sıralamaya giren isimler netleşti. Ali Ercoşkun listede yer bulamazken, Ak Parti listesi kamuoyunda ses getirdi.

 

Haber: Hakan Aydın

 

AK PARTİ’DEN LİSTEYE KİMLER GİRDİ

27 milletvekili aday adayı bulunan Ak Parti, ince eleyip sıkı dokudu denilebilir. Genel Merkez tarafından yapılan değerlendirmeler sonrası birinci sıraya arzu Aydın, ikinci sıraya Fehmi Küpçü ve üçüncü sıraya Fehmi Küpçü isimlerini getirdi. Ali Ercoşkun’un listede yer bulamaması ise dikkatlerden kaçmadı.

 

CHP LİSTESİ

CHP Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirmeler 5 milletvekili aday adayı bulunan Bolu’da son iki dönemdir milletvekili olarak Bolu’yu Ankara’da temsil eden Tanju Özcan birinci sıradan, Özer Özcan ikinci sıradan ve Hüseyin Cahit Çıngı ise üçüncü sırada yer bulabildi.

 

MHP LİSTESİ

Seçimlerin diğer güçlü bir partisi MHP Genel Merkezi ise, aday tartışmalarını uzatmadı. Bolu’dan 12 ismin aday adaylığı başvurusu yaptığı Genel Merkez tarafından yapılan değerlendirmeler Sonrası birinci sıraya Adem Evcil, İkinci sıraya Ferhat Bağcı ve üçüncü sıraya Sema Kışlak getirildi.

 

 

İYİ PARTİ LİSTESİ

İyi Parti Genel Merkezi yaptığı değerlendirmeler sonrası Mehmet Aydın’ı birinci sıraya, İrfan Bayar’ı ikinci sıraya ve Nimet İnce’yi üçüncü sırada değerlendirdi.

 

SAADET PARTİ LİSTESİ

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından hazırlanan milletvekilleri listesi YSK’ya teslim edildi. Milli İttifak’ta yer alan Saadet Partisi, kendi partisinden aday gösterdiği milletvekili adaylarını YSK’ya teslim etti. YSK’ya teslim edilen listeye göre Saadet Partisi birinci sıraya İsa Sayın’ı, ikinci sıraya Veysel Ayeroğlu ve üçüncü sıraya ise Davut Karahaydar’ı getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • turgut ali  (22.05.2018 19:50:41)

  murat demirelin aday olmaması çok doğru bir seçim olmuş oylar arzu aydına

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit