• resmi ilanlar

9 YILDIR ENİŞTESİNİN TACİZİNE UĞRADIĞINI İDDİA ETTİ

2018-05-22 15:06:32

Bolu'da 9 yaşından beri teyzenin eşi tarafından cinsel tacize uğradığını iddia eden 18 yaşındaki genç kız, yaşadıklarını Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde anlattı.

 

 

Haber: Ebru Eyvazoğlu

Olay 9 yıl önce Mudurnu’nun Taşkesti Beldesinde meydana geldi. İddiaya göre o dönem mağdur S.A.’nın teyzesi ile nişanlı olan sanık Y.Ç., nişanlısının evine gelip giderken nişanlısının yeğeni S.A.’ya elle sarkıntılık etti. Ancak çocuk olduğu için ve ailesinin kendisine inanmayacağını düşündüğü için olayı sakladığını iddia eden S.A., eniştesi Y.Ç. ile teyzenin daha sonra evlendiğini ve bayram gibi günlerde ailecek kalmaya geldiklerini belirtti.

Köydeki evlerinde uyurken kendisini taciz ettiğini, ardından da başka bir zaman mutfakta kendisini öpmeye çalıştığını söyleyen 18 yaşındaki genç kız, “Bana yatmayı teklif etti. Sana telefon alırım dedi. Aileme söylerim dediğimde de sana kim inanacak gibi şeyler söyledi. Ben de bana kimsenin inanmayacağını düşündüm. Teyzem de eşini çok sevdiği için kimseye anlatamadım. Karşılaştığımız zamanlarda tacizleri sürdü. Ablama da yapabileceğini düşündüm. Daha sonra öğretmenlerimden yardım istedim. Ailemin de öğrenmesiyle Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açarak şikayetçi olduk” dedi.

Sanık olarak tutuksuz yargılanan Y.Ç. ise olayı inkar ederek “2008-2009’da zaten nişanlıydık. O dönem kayınpederimin evinde kalmam söz konusu değil. Sadece gelir giderdim. 2010 yılında evlendikten sonra birkaç defa eşimle kaldık. Kaldığımda da erkekler bir odada, kadın ve çocuklar başka odada uyurdu. Söz konusu eylemleri yapmadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Sosyal hizmet uzmanı da mağdur S.A.’nın gayet akıcı şekilde durumu anlattığını, gözlemlediği mental bir sıkıntı olmadığını ifade etti. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit