• resmi ilanlar

PARKTA GÜPEGÜNDÜZ TECAVÜZE ETMEK İSTEDİ

2018-05-24 14:55:21

Bolu'da Aşağı Soku Mahallesi'ndeki Ihlamur Parkı'nda yürüyen 16 yaşındaki genç kızın yanına yol sorma bahanesiyle yaklaşan bir şahıs, genç kıza tecavüze kalkıştı. Mahkemede alkollü olduğunu ve taciz etmediğini söyleyen şahsa 5 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

 

 

Haber: Ebru Eyvazoğlu

Olay Aşağı Soku Mahallesi’ndeki Ihlamur Parkı’nda 22 Aralık 2017 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre parkta yürüyen 16 yaşındaki E.S.’nin yanına yaklaşan Murat K. Adlı şahıs “Gölyüzü Mahallesi’ne nasıl gidebilirim?” şeklinde soru sordu. Genç kız yolu tarif ettikten sonra da yakınlarda bir yerde market olup olmadığını sordu. Genç kız marketi tarif ederken de “Gel buraya yavrum” diyerek üzerine saldırdı.  Şahsa karşı kendini savunmaya çalışan E.S. yere düştü ve şahıs da üzerine düştü. Bu sırada da genç kızın pantolonunu indirmeye ve vücuduna dokunmaya çalışan şahıs, genç kızın çığlıklarından sonra koşarak kaçtı. E.S. polise giderek kendisine saldıran şahıstan şikayetçi oldu. Olay yerindeki kameraların incelenmesi sonucu saldırganın eşkâli belirlenerek arama çalışmalarına başlandı. Murat K. Yakalanarak cezaevine gönderildi.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Murat K., “Benim yolu ve marketi sorduğum doğrudur. Ancak daha sonra tartışmamız oldu. Ben de kendisini ittim ve yere düştü. Taciz etmek gibi bir amacım yoktu. Çok alkollüydüm” dedi. Mahkeme Başkanı sanığa karakolda verdiği “Kalçalarına dokunmaya çalıştım” şeklinde verdiği ifadesini sordu. Sanık “Polisler beni suçlamak için öyle yazmışlar. Ben dokunmaya çalıştım ama elimi uzattım sadece. Cinsel bir saikle dokunmaya çalışmadım. Kendisinden de çok özür diliyorum” dedi.

Mahkeme heyeti gündüz saatlerinde bir parkta yalnız bir kızı taciz etmek suçlamasıyla sanığa 5 yıl 5 ay hapis cezası verdi.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Bolulu  (25.05.2018 12:29:06)

  Şerefsiz zindanlarda çürürsün inşallah içerde sana da yol sorarlar

 • Nilüfer  (24.05.2018 18:35:44)

  İnşallah hiç çıkamaz içeriden istismarın tecavüzün affı olmamalı

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit