• resmi ilanlar

BİR ŞİŞE BİRA İÇİN 10 YILLA YARGILANIYOR

2018-06-07 11:00:09

Gerede ilçesinin Çan Saati mevkiinde 15 yaşındaki B.E'nin 20 TL'sini gasp eden ve bu paranın 7.5 TL'si ile bir şişe bira aldıran, kasten yaralamaya teşebbüs suçundan tutuklu bulunan M.V.C. Ağır Ceza Mahkemesinde 10 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

 

Gerede ilçesinde bir okulda okurken, dershaneye giden 15 yaşındaki B.E.yi Çan Saati mevkiinde durdurarak, cep telefonun arka kabında bulunan 20 TL’yi gasp ettiği gerekçesiyle Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde 6 ila 10 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan M.V.C., üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek; “Olay günü arkadaşlarla Çan Saati mevkiinde alkol alıyorduk. Bu esnada küçük bir öğrenci yanımıza geldi. Elindeki cep telefonunu görünce, interneti olup olmadığı sordum. Var deyince bir şarkı çalmasını istedim. Sonra da telefonun arka kapağında saklanmış 20 TL’yi gördüm. Niçin burada sakladığını sorduğumda; ‘Düşmesin diye burada saklıyorum’ deyince, kendisinden bu parayla bir şişe bira almasını teklif ettim. O da kabul etti ve gitti bana bir şişe bira aldı. Parasının üstünü de kendisine verdim. Bu olay sonrası ağlamaya başladı. Köye gidecek parasının harcandığını söyleyince, cebimdeki parayı vermeyi teklif ettim, onu da kabul etmedi. Sonra da yanımızdan ayrıldı. Sonra da polisler gelip beni alıp karakola götürdü. Olay bundan ibarettir” dedi.

 

Mahkemeye mağdur olarak katılan 15 yaşındaki B.E.’de, parasını gasp eden şahıstan şikâyetçi olduğunu belirterek; “Olay günü arkadaşımla birlikte dershaneye giderken, sigara içmek için Çan Saati mevkiinde durduk. Bu sırada bir şahıs yanıma gelerek, cep telefonumu aldı ve şarkı çaldırmaya başladı. O sırada köye gitmek için telefonumun arka kapağına sakladığım 20 TL’yi gördü. Bende düşmemesi için oraya koyduğumu söyleyince; ‘Artık para düştü’ deyip parama el koydu. Parayı da arkadaşına verip bir şişe bira aldırdı. Para üstü olarak bana7.5 TL geri verdi. Çok korktum, bir ara telefonumu yere koydu ve bende bunu fırsat bilip, telefonumu alıp kaçtım. 10-15 dakika sonra tekrar geri gelip, geri kalan paramı istedim. Bu sırada üzerime yürüdü. Korkarak hemen yine kaçtım ve polise giderek şikayetçi oldum” ifadesinde bulundu. Duruşmaya F Tipi Cezaevinden SEGBİS sistemiyle katılan, M.V.C., suç işlemediğini ve gerekirse 7.5 TL’lik mağduriyeti hemen karşılamaya hayır olduğunu dile getirdi. Can, bir şişe bira yüzünden 6 ila 10 yıl hapis ceza istemiyle yargılanıyor. Duruşma 20 Eylül 2018 tarihine ertelendi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit