• resmi ilanlar

“GEREDE'DE HASTANEYE ALMADILAR”

2018-06-09 11:00:09

Sağlıkta gelinen noktalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte Gerede ilçemizde yaşadığı trafik kazasını anlattı. SSK'lı olduğu için devlet hastanesine alınmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Şimdi sıkıysa almasınlar” diye seslendi.

 

Zamanında Gerede’de kaza geçirdikten sonra devlet hastanesine alınmadığını anlatan Erdoğan, “Bir keresinde Tokat’a gidiyorum. Gerede’den çıkarken kazaların meşhur olduğu bir yer var. Orada bizim araba kaymaya başladı. Arabada 5 kişiyiz. Karşıdan bir Urfa otobüsü geliyor. Biz tabii otobüse bindirdik. Ve bizi oradan aldılar fakat ambulans diye bir şey yok. Bizi alan ambulans balık istifi gibi bindirdi. Gerede’ye götürdüler. Devlet hastanesine. Bize sordular, “Emekli sandığı mı SSK mı?” Ben SSK’lıyım. Arkadaşlarım da SSK’lı. Dediler ki bize; ‘Alamayız.’ Bizi oradan SSK hastanesine gönderdiler. Ve birkaç gün Bolu’da yattıktan sonra İstanbul’a geldik. Şimdi sıkıysa herhangi bir hastane hastayı kapıdan geri çevirsin. Böyle bir şey yok geri çeviremez. Çeviren hesabını öder” şeklinde konuştu. Türkiye’de hastaların ambulans ve doktor bulamadığı dönemleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışmalarında Türkiye’nin yaşadığı devrimi anlattı.

 

ERDOĞAN: “SIKIYSA ŞİMDİ DE ALMASINLAR”

Sağlıkta yapılan çalışmaları anlatarak yaşı 18 olan gençlerin yapılan yatırımlar hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlıkta yatırım yaptık, doktor atadık, hastaneler yaptık, şimdi şehir hastaneleri yapıyoruz, röntgen çektiremiyorduk. MR mı vardı, tomografi mi vardı? Bunlar bizimle beraber var. İnsanların sağlam girip hasta çıktığı, kapıdan girse doktor bulamadığı, ambulans bulamadığı sağlık sistemini bilmiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Konuralp  (13.06.2018 18:12:01)

  Bağ-Kurluyum... 3 ay Bağ-Kurumu ödeyemediğim için, hastanelerde vezneye para ödemede muayene olamıyorum...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit