• resmi ilanlar

“BÖYLESİ ABD'DE BİLE YOK”

2018-06-13 11:00:10

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve aynı zamanda bölgenin en gelişmişi olan Bolu Hayvan Hastanesi hizmetleri, donanımı ve uzman ekibiyle hayvanseverlerden tam not alıyor.

 

Deniz Tufan Hackner, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Bolulu bir hayvansever. Virginia eyaletindeki üniversitelerden Tidewater Community College’ın Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Hackner, Bolu’da bulunduğu sırada kedisini tedaviye götürdüğü hastaneye hayran kaldı. Duyduğu memnuniyeti ifade etmek için Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ziyaretinde bulunan Hackner “Böyle bir tesis Amerika Birleşik Devletleri’nde bile görmedim. Başkanımıza hizmetleri ve desteğinde ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da “Allah’ın sessiz kullarına hizmet bizim için onur. ‘Tabiatın Kalbi’nde doğayla, hayvanlarla iç içeyiz ve her canlının sağlıklı ve mutlu yaşaması için gayret göstermek bizlerin görevi. Doğa dostu, çevre dostu, hayvan dostu bir belediyeyiz. Uzman ekiplerimizin sayesinde, kapsamlı, modern ve çağdaş hastanemizde sağlığına kavuşturduğumuz hayvanlarımızı sahiplendirmek, onlara şefkatli yeni yuvalar bulmak için de çalışıyoruz. Halkımız bu konuda son derece duyarlı. İnşallah en kısa zamanda Doğal Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezimiz ile Köpek Eğitim ve Aktivite Parkımızı da faaliyete geçireceğiz. Bakımları tamamlanan, tedavi edilen ve sağlığına kavuşan can dostlarımızın sosyal hayata adaptasyonunu sağlamak, travmalarını iyileştirmek ve özel aktivite parkurlarında özellikle çocuklarla kaynaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

“MEMLEKETİMLE GURUR DUYDUM”

Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 kedisi ve 2 köpeği ile birlikte yaşayan 57 yaşındaki Deniz Tufan Hackner, Bolu ziyaretinde de yeni bir kedi sahiplendi. Apartmanda çocuklar tarafından dışarı bırakılan kedinin kısırlaştırılması için Bolu Belediyesi ile temasa geçen Hackner,  Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesi ile ilgili izlenimlerini şöyle anlattı: “Dışarı bırakılmasına kıyamadığım kediyi sahiplenmeye karar verdim. Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hemen evimize ekip göndererek ameliyatını yapmak üzere hayvanı aldırdı. Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Koray Kolludemiroğlu bana tesislerden ve Hayvan Hastanesi’nden bahsetti, verdikleri hizmetleri anlattı, hastaneyi gezdirdi. Bolu’da doğdum büyüdüm. Hayvan Hastanesi’ni görünce memleketimle gurur duydum. Ben böyle bir tesisi Amerika Birleşik Devletleri’nde bile görmedim. Son derece temiz, mis gibi, pırıl pırıl. Kediler, köpekler ayrı ayrı kompartmanlarda kalıyorlar. Ameliyathaneler, son teknoloji ile geliştirilmiş tıbbi aletler, anestezi üniteleri var. Gerçekten çok gurur duydum. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ı, kendisine teşekkür etmek için ziyaret ettim. Başkanımızın desteği olmasa bunların hiç biri olmaz. Belediyemizin çalışmalarından dolayı son derece mutluyum, tebrik ediyorum.”

ÇEVRE İL VE İLÇELERE DE HİZMET VERİYOR

Batı Karadeniz’in en büyük hayvan hastanesi olan Bolu Hayvan Hastanesi geçen Ağustos ayında hizmete girdi. Sokak hayvanları ve evcil türlerin yanı sıra büyük ve küçükbaş hayvanların da tedavi edildiği hastanede 2 ameliyathane, kan tahlil laboratuvarı, yoğun bakım ünitesi, kedi bakım ünitesi, dijital röntgen-ultrasonografi ve muayene, ameliyat öncesi ve sonrası bakım, hayvan yıkama ve kurutma odaları yer alıyor. Tüm odaların alttan ısıtıldığı, otomatik suluk ve havalandırma sistemine sahip olduğu hastanede, bulaşıcı hayvan hastalıklarının tedavi edildiği 6 karantina odası da var. Yavrulu annelere özel oda tahsis edilen Bolu Hayvan Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren AR-GE biriminde hayvan sağlığı ve rehabilitasyonuna yönelik bilimsel çalışmalar yürütülüyor. Tedavileri tamamlanan hayvanlar barınaklara gönderilirken, hastane çevre il ve ilçelerden gelenlere de hizmet veriyor.

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Rıat Günen  (17.06.2018 23:29:27)

  Ben de bu tesisi ve saygıdeğer yöneticisini tanıyorum Aynı nezaket ve hizmeti ben de gördüm. Şahidim. Gerçeten Bolu için gurur duyulacak bir hizmet. Bşta Müdürleri olmak üzere tüm personeli tebrik ederim.

 • KADİR ALTUNDAĞ  (14.06.2018 16:08:08)

  nerede bu hastane lütfen adres ve telefon olarak bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit