• resmi ilanlar

TSO BAŞKANI ATEŞ'TEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

2018-06-25 11:00:05

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, 24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

 

TSO Başkanı Türker Ateş, seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmesinde aşağıdaki ifadelere yer verdi:

 

“Milletimize yakışır bir demokratik zeminde ve yüksek bir katılım oranıyla yapılan 24 Haziran seçimleri sonrasında, ülkemiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yeni bir döneme başlangıç yapmıştır. Yanı sıra 27. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi 600 milletvekili ile teşkil etmiştir. Bolu iş dünyası olarak, seçimler sonucu Cumhurbaşkanlığı görevine yeniden seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve 27. yasama döneminde görev alacak tüm milletvekillerimizi gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyor, yeni dönemde yapılacak tüm çalışmalarda başarılar diliyoruz.

 

İş dünyamız için seçim süreci artık geride kalmıştır. Bugünden itibaren yeniden tüm dikkatimiz ve enerjimizle ekonomimize yoğunlaşmamız gereken bir döneme giriyoruz. Ülke olarak 2023 iktisadi hedeflerimiz var. Ekonomimizin dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olması gibi önemli bir hedefimiz var. Bunun için de içeride ve dışarıda güçlü, ayakları yere her zaman sağlam basan, güven ve istikrar ortamının üzerinde yükselen bir Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.

Ekonomide rekabet artık global ölçeğe taşınmıştır. Bu uluslararası ekonomik yarışın güçlü aktörlerinden birisi olabilmek için en temel beklentimiz, ülkemizin sosyo-ekonomik gelişmesi ve kalkınması sürecinde ekonomimizin omurgasını oluşturan özel sektörümüzün önünü açacak, sonuç odaklı çalışmalar olacaktır. İş ve yatırım ortamının daha da iyileştirilmesi, iş dünyamızın dünya üzerinde rekabet gücünü artıracak çalışmaların, devlet ve özel sektör işbirliğiyle, iş dünyasının talep ve beklentilerine uyumlu biçimde hayata geçirilmesi önem taşımaktadır. Bizler de iş dünyası olarak, 2023 hedefleri doğrultusunda ilerleyen gelişme ve kalkınma sürecimize hız ve ivme kazandıracak her çalışmaya, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize düşen görev ve sorumluluklar ile katkı sağlamaya hazırız. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını dilerim.” Arif Haktan Yamantürk

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit