• resmi ilanlar

BİNLERCE BOLULUYA ‘ALTIN BİLEZİK'

2018-07-05 11:00:03

Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BOLMEK) ile 8 yılda binlerce kişi meslek sahibi oldu.

 

Bolu Belediyesi, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde düzenlediği sosyal, kültürel ve mesleki kurslar sayesinde 8 yılda on binlerce kişinin hayatını değiştirdi.

 

55 modülde 600 kurs

Bolu Belediyesi’nce 2010 yılında okuma yazma kursu ile başlayarak devam eden yıllarda işaret dilinden bilgisayar kursuna, unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı el sanatlarından piyanoya, iğne oyasından telkâriyeye, hat sanatından ebruya, ahşap oymacılığından nakışa, aşçılığa kadar 55 farklı modülde yaklaşık 600’e yakın kurs açıldı.

Binlerce kişi meslek edindi

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BOLMEK) sayesinde on binlerce kişi sosyal, kültürel yönden kendisini geliştirme fırsatı elde etti. Ayrıca mesleki kurslara katılan binlerce kişi de ailesinin geçimini sağlayacak yeni bir meslek sahibi oldu.

Kültürel miras koruma altında

BOLMEK kursları sayesinde kültürel mirasın gelecek kuşaklara taşınması da sağlandı. UNESCO’nun ‘Öğrenen Şehirler’ kategorisiyle devam eden yolculukta unutulmaya yüz tutmuş birçok kültürel değer gelecek kuşaklara taşınmak üzere koruma altına alındı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit