• resmi ilanlar

BARUŞ; “MİLLETİMİZE BOYUN EĞDİRMEK İSTEDİLER”

2018-07-14 11:00:09

Bolu Valisi Aydın Baruş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde açıklamalarda bulundu. Baruş, “Kendi menfaatleri için başkalarına kul olma onursuzluğunu marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun himayecileri, karşılarına tanklara, helikopterlere, uçaklara göğsünü siper ederek ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardı” dedi.

Haber: Hakan Aydın

15 Temmuz Hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle yazılı basın açıklaması yayınlayan Bolu vali Aydın Baruş şu ifadeleri kullandı;

AZİZ MİLLETİMİZİN EŞSİZ DİRENİŞİ İLE BERTARAF EDİLMİŞTİR

15 Temmuz 2016’da ülkemiz, bağımsızlığını yok ederek milli iradeyi zorbalıkla vesayet altına almak isteyen alçak bir darbe girişimi ile karşılaşmıştır. Düşman güçlere karşı özgürlüğünü savunması ve terörle mücadele etmesi için Milletimizin ellerine teslim ettiği silahları, hayasızca kendi insanına doğrultmaktan çekinmeyen hainlerin bu saldırısı, cesareti ve mertliği ecdadından miras alan Aziz Milletimizin eşsiz direnişi ile bertaraf edilmiştir.

MİLLETİMİZE BOYUN EĞDİRMEK İSTEDİLER

Türkiye’ye, yıllarca kol kanat gerdikleri terör örgütlerinin saldırılarıyla baş eğdiremeyeceğini anlayan karanlık güçler, himayesine aldıkları FETÖ terör örgütünün, aklını ve vicdanını kendilerine teslim etmiş elemanları vasıtasıyla Milletimize boyun eğdirmek istediler. Sayın Cumhurbaşkanımızı suikastla ortadan kaldırmak, Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayarak milli iradeyi yok etmek, meydanlara çıkan insanlarımızı ve ülkesinin namusunu korumak isteyen güvenlik güçlerimizi acımasızca katlederek şer amaçlarına ulaşmayı planlamış olan bu işgal güçleri halkımızın çelik iradesi karşısında unutulmaz bir yenilgiye uğradı. Kendi menfaatleri için başkalarına kul olma onursuzluğunu marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun himayecileri, karşılarına tanklara, helikopterlere, uçaklara göğsünü siper ederek ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardı.

TARİHİN ALTIN SAYFALARINA YAZDIĞI BİR DEMOKRASİ DESTANI’DIR

15 Temmuz; hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, canını ve kanını mukaddes bildiği değerlere adamış olan, vatanını ve milletini canından aziz bilen, ölümü gözünde öldürmüş bir milletin tarihin altın sayfalarına yazdığı bir Demokrasi Destanı’dır. Bu destan nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında unutulmadan kalacaktır. Demokrasi ve milli irade uğrunda canından vazgeçerek en şerefli makama ulaşmış olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin yüreğinde daima yaşayacaktır. Ülkemize komplo kurma peşinde olan hainler bilmelidirler ki, bu millet şanlı tarihinin her safhasında olduğu gibi destanlar yazmaya her zaman muktedir olacaktır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, o karanlık geceyi kahramanlıklarıyla aydınlatan şehitlerimize Yüce Rabbimizden sonsuz rahmet diliyor,  Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için, 15 Temmuz’da olduğu gibi bu yıl da Demokrasi Meydanını dolduracağına inandığım Bolulu vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit