• resmi ilanlar

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

2018-07-15 11:00:09

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz onuruna bir yemek verildi. Yemekte bir konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, 15 Temmuz'da ülkemizi parçalamak isteyen FETÖ'nün hain oyunlarını yüce Türk Milletinin bozduğunu ifade etti.

Bolu Valisi Aydın Baruş Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz onuruna bir akşam yemeği verdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Bolu Karpalas Otel’de düzenlenen yemekte eşi Nagihan Baruş ile birlikte bütün masaları dolaşarak davetlilere hoş geldin diyen Vali Baruş aileler ile de sohbet etti.

Düzenlenen yemek öncesinde Bolu İl Müftüsü Orhan Genç tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

VALİ BARUŞ KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, davetlerine icabet ederek kendilerini onurlandıran aziz şehitlerimizin aileleri ve Gazilerimize teşekkürlerini sundu. Vali Baruş, “15 Temmuz hain darbe kalkışmasına karşı milletimizin dirilişi sonucunda demokrasimizi ve milli iradeyi koruma başarısını göstermemizin 2’inci yıldönümünde hem bu günü layıkıyla idrak etmek hem de şehitlerimizi anmak maksadıyla düzenlediğimiz programın bir parçası olan yemeğimize şeref verdiniz. Bu akşam sizlerle aynı sofrayı paylaşmak istedik, bizi kırmadınız geldiniz. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

“DÜŞMANLARIMIZ BİZİ BÖLMEYİ ASLA BAŞARAMAYACAK”

15 Temmuz’un milletimizin tarihinde dönüm noktası oluşturan çok önemli bir tarih olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Vali Baruş, “Tarih boyunca bizi bu Anadolu topraklarından atmak isteyen, onu başaramadığı takdirde de bizi bölüp parçalayıp birbirimize düşürmek isteyen birçok hain girişimle karşılaştı. Ama biz düşmanlarımızı hep karşımızda bulduk ve ceddimizin bize emaneti olan cesaret ve mertlikle onlarla mücadele edip hep o savaşlardan başarıyla çıktık. Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında milletimizin verdiği tarihi mücadele sonucunda Cumhuriyetimizi kurduk ve o tarihten bu güne kadar başı dik bir şekilde bu vatan topraklarımızda yaşıyoruz. Ülkemize düşmanlık yapan yabancı güçler savaşla başaramadıklarını ülkemiz insanını birbirine düşürerek başarmaya çalıştılar. 35 yıldır PKK gibi bölücü örgütlere karşı mücadele veriyoruz. Binlerce vatan evladımız şehit oldu ama çok şükür ki bu evlatlar atalarının emanetinin vermiş olduğu şuurla bu mücadeleden de yüz akıyla çıktılar ve çıkıyorlar ve düşmanlarımız bizi bölmeyi asla başaramayacak” şeklinde konuştu.

“YAPILAN FEDAKARLIKLAR HİÇBİR ZAMAN BOŞA GİTMEYECEKTİR”

“Bizim düşmanlarımız her zaman mertlikle karşımıza çıkmıyorlar” diyerek FETÖ’nün 15 Temmuz’da yaptığı hain darbe girişimine değinen Vali Baruş, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz’da bu milletin ekmeğini yiyerek palazlanan ve her türlü imkana erişmiş olan bir FETÖ belasını başımıza çıkarttılar. Bu hainler kendi amaçları için, kendi dar menfaatleri için yıllardır planladıkları seçilmiş iradeyi görev başından atmak, onu milletin gözünde örselemek, itibarını kaybettirmek için bin bir türlü girişimde bulundular. 2011 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakanımız iken  telefonlarını dinlediler, 2012’de MİT’e saldırdılar, 2013’de gezi olaylarını tertip ettiler ki ülkemiz o olayların meydana geldiği sırada gerçekten dünyada ekonomik anlamda çok iyi bir durumdaydı. Faizler %’de 4’e düşmüştü. Ama ülkemizin kalkınmasını, güçlenmesini, dünyada söz sahibi olmasını ve mazlumlara kol kanat germesini hazmedemeyen güçler yıllardır sinsi bir şekilde devletin içine sızan FETÖ’yü kullanarak ülkemizi parçalamak istediler. Bu amaçlarını bir türlü gerçekleştiremeyince, seçimle göreve gelenleri görevden uzaklaştıramayınca, artık seçilmiş iktidarla birlikte milletimizin canına kast ettiler. Ancak bu millet ecdadından miras aldığı temiz ruhla tarihi bir mücadele sergiledi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak meydanlara aktı, tankların önünde durdu, helikopterlerden atılan mermilere kendini siper etti. O akşam bu ülkenin kahraman evlatları tarihin altın sayfalarına geçtiler. 251 şehidimiz, 2 bin 193 gazimiz oldu. İşte bu şehitlerimizden üçü de Boluluydu. Şu anda aileleri de aramızda. İstanbul’da görevi başında şehit olan Ozan Özen Kardeşimiz, Ankara’da Cumhurbaşkanımızın çağrısını duyunca doğru külliyeye koşan gencecik Fatih Kalu kardeşimiz ve Ankara’da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda vazifesine koşmuşken uçaklardan atılan bombalarla şehit olan Velid Bektaş kardeşimiz. Sizlerin ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bu vesileyle şehitlerimiz andığımız bu akşamda değerli Gazilerimize de minnet ve şükran duygularımızla teşekkür ediyoruz. Aramızda Ankara’dan katılan Gazilerimiz de var. Allah hepsinden razı olsun. Onlar da merak etmesinler onların yaptığı bu fedakârlıklar hiçbir zaman boşa gitmeyecektir. Bizler yetiştireceğimiz şuurlu nesillerle bu emaneti kıyamete kadar layıkıyla taşıyacağız. Allah memleketimize huzur versin, memleketimizi her türlü beladan, vesiseden muhafaza etsin.”

 

Yenilen yemeğin ardından İl Müftüsü Orhan Genç tarafından yemek duası okundu.  

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz onuruna verilen yemeğe Bolu Valisi Aydın Baruş ile eşi Nagihan Baruş, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk,Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili, Prof.Dr.Erol Ayaz, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Nadir Çelik, ilçe Kaymakamları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınlarımız, Gazilerimiz ve aileleri katıldı. 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit