• resmi ilanlar

MAHMUT ALAN'DAN BAHÇELİ ZİYARETİ

2018-07-18 11:00:10

Alaattin Çakıcı tarafından kaleme alınan bir açıklamayı kendi sitesinden yayınladığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'ye ‘basın yoluyla hakaret' suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında dava açılan Mahmut Alan, bir süre tutuklu kaldıktan sonra çıktığı ilk mahkemede yargılamasının tutuksuz devam etmesine karar verilmişti. Alan MHP Genel Merkezi'ne giderek, Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli ile görüştü.

 

Haber: Hakan Aydın

Bolu kamuoyunun yaptığı çıkışları nedeniyle kendisini yakından tanıdığı Mahmut Alan, kendisine ait internet haber sitesinde Alaattin Çakıcı tarafından kaleme alınan bir basın açıklamasını yayınlamıştı. Yayınlanan açıklama içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ‘basın yoluyla hakaret’ edildiği gerekçesiyle Alan önce tutuklanmış, yaklaşık 4 ay cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmada yargılamasına tutuksuz devam edilmesine karar vermişti.

MAHMUT ALAN MHP GENEL MERKEZİ’NDE

Alan ilk duruşmasında yaptığı savunmada, ‘…Mahkemeniz benim tutuksuz yargılanmama karar verir ise, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin elini öpmeye gideceğim. Ülkücü biri olarak benim Bahçeli’ye hakaret etme gibi bir kastım olamaz...’ demişti.

Yargılamasına tutuksuz devam edilecek olan Mahmut Alan, MHP Genel Merkezi’ne giderek Dr. Devlet Bahçeli ile görüştü.  Görüşmeyi sosyal medya da ki sayfasından paylaşan Alan, “Türkiye’nin teminatı, Devletin en sadık siyasi lideri, hainlerin korkulu rüyası olan Ülkücü Hareketin lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyfendiyi ziyaret ettim. Ben ülkücü doğdum, ülkücü öleceğim inşallah. Bazı güruh takımı cezaevine girmeme sevinse de Devlet bey de, halkımız da kimin ne mal olduğunu biliyor. Biz, Allah, İslam, vatan, bayrak, millet yolunda şahsi çıkarları değil manevi değerlerimizi düşünerek hareket etmiş ve bedel ödemiş ve ödemeye hazır ülkücüleriz. Birileri gibi dönmeyiz, hainlik yapıp vatana devlete ihanet etmeyiz. Yerimiz her zaman Devlet’in yanı olacaktır. Var olsun Ülkücüler!” ifadelerini kullandı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit