• resmi ilanlar

HINCAL ULUÇ'TAN BOLU REKLAMI

2018-07-31 10:00:04

Köşe Yazarımız Hasan Perçin'in maili üzerine Bolu'yu satırlarına taşıyan Sabah Gazetesi yazarı ve ünlü spor eleştirmeni Hıncal Uluç, “Sarıalan Yaylası Galatasaray'ın şu an bulunduğu İsviçre'yi aratmaz. Fazlası olur eksiği yoktur” ifadelerine yer verdi.

 

Sabah Gazetesi                yazarı ve ünlü spor eleştirmeni Hıncal Uluç, Köşe Yazarımız Hasan Perçin’in maili üzerine bugünkü köşe yazısında Bolu’ya yer verdi. Galatasaray için Bolu’nun bulunmaz bir nimet olduğuna dikkat çeken Hıncal Uluç, Galatasaray’ın Bolu’nun davetine icabet etmemesini eleştirdi.

 

İşte Hıncal Uluç’un köşe yazısı:

Önce, Sabah Bolu Muhabiri Hasan Perçin'den aldığım maili okuyalım.

"Galatasaray meteliğe kurşun atarken, hem de yedek takımla bu İsviçre kampı nerden çıktı" diye yazmıştım. Hasan Kardeşim o yazı üzerine yollamıştı.

Fenerbahçe'nin Düzce Topuk yaylasına tesis yapmasının ardından hedefini "Spor/ Kültür/ Turizm" olarak belirleyen Bolumuz diğer 2 büyüğü de davet ederek yer gösterdi.

Bolu'da yayla kültürü çok fazladır ve her yaylada mutlaka irili ufaklı gölcükler bulunur. Bunlar sporun her branşı için tesisleştirilebilecek niteliktedir.

Beşiktaş'a Gerede/ Esentepe'den yer gösterildi, imzalar atıldı. Fakat ciddi anlamda bir tesisleşme için Beşiktaş tek adım atmadı.

Galatasaray'a ise Sarıalan Yaylası'ndan (Kayak merkezimiz Kartalkaya yolu üzerindedir) yer ayrıldı. Kulüpten geldiler. Gezdiler ve gittiler.

Fakat sonrasında en azından Beşiktaş'ın yaptığı gibi protokol imzalamaya bile gelmediler.

İnanın Sarıalan Yaylası Galatasaray'ın şu an bulunduğu İsviçre'yi aratmaz. Fazlası olur eksiği yoktur. Bu temmuz gecelerinde battaniyesiz uyuyamazsınız.

Yayla göllerle doludur. Az yukarısı Kartalkaya, daha ilerisi Köroğlu dağları ve zirvesidir. Rakım 2500 metre, hava bol oksijen deposudur. Sporcu hazırlık kamplarında yüksek rakım, idealdir.

Hazırlık maçlarına gelince. Boluspor ve civar takımları, Sakarya, Kocaeli, Eskişehir ne güne duruyor? Turnuva bile yapılır.

Beşiktaş'ın, Galatasaray'ın yapacağı tesisler Bolu'yu yaz kamplarında cazibe merkezi haline getirir. O zaman Avrupa'dan kampa gelen takımlarla çok kolay hazırlık maçı da yapılabilir.

Galatasaray'ın Bolu'da tesis işini ciddiye almasını diliyoruz.

***

Şimdi Bolu'dan gelen bu harika teklife dönüp de bakma zahmetine bile girmeyen Galatasaray'ın yarım yamalak kadrolarla İsviçre kampları, İsviçre, Fransa ve Tunus maçlarının ne faydası olduğunu ne Mustafa Cengiz, ne de Fatih Hocam açıklamazken, bu sportif değeri on para etmez maçların oynandığı saha kenarlarında hep ayni reklam dikkatimi çekti.

"WorldMatch Group!"

Biraz araştırınca, işin sırrını çözdüm. (Bunca spor servisi o maçları izlemedi mi? Bir merak eden çıkmadı mı? Meraksız adamlarla mı dolu, spor servisleri. Her şeyi 80 yaşındaki Hıncal mı merak edecek?)

WorldMatch Group, bir İsviçre kuruluşu. Amacı futboldan para kazanmak. Bünyesinde hani futbolcu pazarlayan ve milyarlar kazanan menejerler var. İşleri uluslararası maçlar, hazırlık kampları ve turneler ayarlamak.

Aradan komisyonları götürmek.

İsviçre zaten merkezleri. Tunus da üyeleri.

Anladınız mı o anlamsız İsviçre kampının ve daha da anlamsız Tunus /Atina Turnesinin sebebini.

Galatasaray yönetimi bir kamp yeri bulmaktan aciz. Rakip bulmayı da beceremiyor. Gelsin komisyoncular. (Acaba öyle mi?)

Yahu 100 yıldır bu işleri komisyoncularla mı yapıyorduk da, tam şimdi kulüp her kuruşa muhtaçken bunların eline düştük?

Mustafa Cengiz buna da cevap vermeli?

Bu WorldMatch Group'u Galatasaray'a kim getirdi? Aracı kim?

Sen bu teklifi niçin ve nasıl kabullendin?

Beceriksiz misin, hovarda mı?

..ve en önemlisi. Bunu mutlak açıkla Mustafa Başkan!

"İsviçre Kampı ve Tunus/ Atina turnesinin maliyeti nedir? Bu kamp ve turne için WorldMatch Group'a kaç para ödenmiştir? Komisyon nedir?" Sakın susmaya kalkma?

Sakın "Susar geçiştiririm" diye umutlanma!

Ben tuttuğumu koparmadan bırakmam. Konu mesleğim olunca da, dost, arkadaş tanımam.

Yanıt verene kadar tekrar tekrar soracağım, bilesin, Sevgili Dostum!

Ya konuş!. Ya bırak, yerine sorunları önce açıkça konuşacak, sonra da çözecek biri gelsin.

Bu camia yıllardır yeterince uyutuldu. Yeter artık!

Etrafına bak! Ali Koç'u örnek al!

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit