• resmi ilanlar

ÖĞRENCİLERE LGS ŞOKU!

2018-07-31 11:00:08

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, bu sene ilk kez uygulanan yerel yerleştirme sistemi (evine en yakın okulu tercih) öğrencileri ve velileri hayal kırıklığına uğrattı. Bolu'da yüzlerce öğrenci "Hiçbir tercihinize yerleşemediniz" ekranıyla karşılaştı.

Bu sene ilk kez uygulanan yerel yerleştirme sistemi (evine en yakın okulu tercih) öğrencileri ve velileri hayal kırıklığına uğrattı. Yüzlerce öğrenci “Hiçbir tercihinize yerleşemediniz.” ekranıyla karşılaştı. Bolu’da yüksek puan almasına ve okulun bulunduğu mahallede oturmasına karşılık tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, hayal kırıklığı yaşadı. Veliler de yerleştirmenin ne şekilde yapıldığı konusunda yetkililerden konu ile ilgili açıklama bekliyor. Ancak okula yerleştirme kriterleri vatandaşlara tam olarak anlatılmadığı için veli ve öğrenciler Milli Eğitimi soru yağmuruna tuttular.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları –açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere- sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır” denildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit