• resmi ilanlar

USTA GAZETECİ YAVUZ DONAT'TAN BOLU YORUMU

2018-08-06 11:00:08

Usta gazeteci Yavuz Donat Bolu'ya hayran kaldı. Sabah Gazetesi'nin ünlü köşe yazarı Yavuz Donat ile Sabah Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık geçtiğimiz hafta sonunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın eşliğinde Bolu'yu keşfetti. “Bolu Avrupa şehri gibi olmuş” diyen deneyimli yazar Bolu'nun son yıllardaki değişiminin takdir edilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Şehirdeki son yıllardaki değişimi ve gelişimi yerinde gözlemleyen gazeteciler,  Belediyemizin Park ve Bahçelerdeki örnek uygulamalarından Güneş Enerjisi Santraline, Bebek Meyve Ormanı’ndan Masal Park’a, Nilüfer Sanat Parkı’ndan Türk Dünyası Uluslararası Köroğlu Parkı Şantiyesi’ne, Asfalt Plent Üretim Tesisi’nden Büz ve Parke Fabrikası’na, Katı Atık Enerji Üretim Tesisi’nden bölgenin en büyüğü olan modern Hayvan Hastanesi’ne, Gölcük Gelişim Projesi’ne kadar sayısız projeyi yerinde incelediler.

 

Şehri merkezinde de dolaşan, vatandaşlarla da sohbet eden Donat, Gölcük Tabiat Parkı’nda da Başkanla birlikte piknikçilere konuk oldu ve şehirle ilgili vatandaşların görüşlerini aldı. Belediye Başkanı Yılmaz döneminde yapılan projelerle ilgili övgülerde bulunan Donat,  Başkan Yılmaz’ı şehrin geldiği nokta nedeniyle kutladı. Ünlü köşe yazarı Yavuz Donat’ın Bolu ile izlenimleri ve görüşleri özetle şöyle:

“Bolu’ya geçmişte de çok geldim. Eski Bolu’yu çok iyi bilirim. Başkan Yılmaz’ın enerjisi çok yüksek ve tam bir Bolu aşığı. Çok güzel projeler yapmış.  Son yıllarda yapılanlarla bir Avrupa şehri gibi olmuş Bolu. Çok modern tesislere sahip. Çok özel projeler hayata geçirilmiş. Alt yapı, üst yapı projelerini de  de vizyon projelerini takdir ettim.  Sosyal belediyecilik çalışmaları ile de örnek şehir. Bu şehrin eski halini de bildiğim için Bolu çağ atlamış ve altın çağını yaşıyor ve gerçekten emin adımlarla ilerleyen bir kent. Turizm konusunda da mükemmel çalışmalar yapılmış. Bolu geleceğin kentidir diyebiliriz.”

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit