• resmi ilanlar

“SANDIKLARA SAHİP ÇIKSAYDI, BUGÜN BU TARTIŞMALAR OLMAZDI”

2018-08-08 11:00:11

CHP'de Kurultay'ı toplamak için Genel Merkeze teslim edilen imza sayısı yetersiz olduğunun açıklanması üzerine, Bolu Milletvekili Tanju Özcan Genel Merkezin tavrını eleştirerek, “Genel Merkez Yönetimi imza verenleri tespit etmek ve geri çektirtmek için harcadığı enerjiyi, seçim sandıklarına sahip çıkmak ve seçmeni ikna etmek için sarf etseydi, bugün bu tartışmalar olmazdı” ifadelerini kullandı

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, imza toplayan muhaliflerin olağanüstü kurultay talebi için, "Bu imzalarla kurultay toplamak mümkün değildir. Genel Başkan'ın da kurultayı toplama iradesi yoktur, toplamayacağını açıklamıştır. Bu tartışmanın doğal olarak bitmesi gerekir. İmza toplayan arkadaşlarımızın hiçbiri ötekileştirilecek arkadaşlarımız değildir. Partiyi kurultay tartışması içinde tutmanın faydalı olacağına inanmıyoruz. Bunun da bir anlamı olduğunu düşünmüyoruz" dedi.

 

Tezcan; “Hiçbir şekilde 630 imza teslim edilmedi. Bu bilgileri paylaştık. Genel Merkezimize teslim edilen imza sayısı 618'di. 4'ü usulüne uygun değildi, 4 imza mükerrerdi, 5'i istifa etmiş delege imzası düşünce 605 imza. 5 imzanın gerekçesi farklı. 31 imza geri çekildi. Bu imzalarla kurultay toplamak mümkün değildir. Genel Başkan'ın da kurultayı toplama iradesi yoktur, toplamayacağını açıklamıştır. Bu tartışmanın doğal olarak bitmesi gerekir. İmza toplayan arkadaşlarımızın hiçbiri ötekileştirilecek arkadaşlarımız değildir. Partiyi kurultay tartışması içinde tutmanın faydalı olacağına inanmıyoruz. Bunun da bir anlamı olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

Muharrem İnce ise dün akşam “CHP’de Olağanüstü Kurultay için notere giderek imza veren kurultay delegelerimizin iradesine, isteğine sahip çıkıyoruz. Bize güvenen insanları yarı yolda bırakmayacağız. Anlık tepkilerle kimse partiden ve partideki görevinden ayrılmasın. Mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz” şeklinde bir tweet atarken, aynı saatlerde Tanju Özcan da “Genel Merkez Yönetimi imza verenleri tespit etmek ve geri çektirtmek için harcadığı enerjiyi, seçim sandıklarına sahip çıkmak ve seçmeni ikna etmek için sarf etseydi, bu gün bu tartışmalar olmazdı” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit