• resmi ilanlar

Genç doktor Asya'dan Avrupa'ya yüzdü

2018-08-09 11:00:05

Bu yıl 30. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs cerrahisi Uzm. Dr. Mehmet Ünal da katıldı. Genç doktor 2400 yüzücü arasında büyük bir başarı göstererek 363. sırada yer aldı.

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 30. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 52 ülkeden 2400’e yakın yüzücünün katılımıyla gerçekleşti. İstanbul Boğazı’nın uluslararası bir spor şölenine ev sahipliği yaptığı yarışta Bolu’dan katılan Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs cerrahisi Uzm. Dr. Mehmet Ünal’da yarışmalarda büyük bir başarı göstererek 363. sırada yer aldı.

 

Asya’dan Avrupa’ya doğru 30 yıldır yapılan ve Kanlıca’dan başlayıp Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan, dünyada iki kıta arasındaki tek yarış Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, gerçekleşti. 2 bin 400 yüzücünün heyecan dolu mücadelesini, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda Samsung tarafından kurulan etkinlik alanında binlerce sporsever takip etti. 6,5 kilometrelik parkurun sonunda dereceye giren isimlere plaket ve madalya verilirken İstanbul Boğazı’nın en hızlı isimleri Samsung’un en özel ürünleriyle ödüllendirildi.

Dereceye giren sporcular ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim’in elinden aldılar.

Olimpiyat Şampiyonu ve IOC Yönetim Kurulu Üyesi efsane yüzücü Zimbabweli Kirsty Coventry ve Olimpiyat Şampiyonu, dünya rekortmeni efsane atlet ve Uluslararası Atletizm Birliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Sergey Bubka 30. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı izleyenler arasındaydı.

Yarışmalara Bolu’dan katılan Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs cerrahisi Uzm. Dr. Mehmet Ünal’da yarışmalarda büyük bir başarı göstererek 363. sırada yer aldı. Bolu Gazetesi

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit