• resmi ilanlar

TEMİNAT MEKTUBU İLE SATIŞLAR ORBİS'TEN YAPILABİLECEK

2018-08-11 11:00:02

Orman Genel Müdürlüğü destek Hizmetleri Daire Başkanlığınca, Harici İşletmelere ait satışların Müşterilerin iş yerinin bulunduğu yerdeki İşletme Müdürlüğü vasıtası ile yapılabilmesine olanak sağlayan Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) düzenlemesi ile ilgili olarak Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda video konferans düzenlendi.

 

Video konferansa, Bölge Müdür Yardımcısı Ferdi Özer, Mali İşler Şube Müdürü İsmail Eker ile Bölge Müdürlüğü ve İşletme Müdürlükleri muhasebe yetkilileri katıldı.

Orman Genel Müdürlüğünden ürün alan müşterilerin, bundan böyle ihaleden almış oldukları emvallerin satışı ile ilgili, teminat mektubu teslimi dâhil bütün işlemlerini Orman Genel Müdürlüğünün geliştirdiği ORBİS projesi sayesinde herhangi bir İşletme Müdürlüğü muhasebe biriminden yaptırabilecekleri ifade edildi.

Teminat mektubu ile satış yaptıracak müşterilerin, mektubu satış işlemini yaptıracakları İşletme Müdürlüğüne hitaben düzenletmeleri gerekiyor.

Geliştirilen bu uygulama, müşterilerin giderleri gelire dönüştürülecek, kısa zamanda üretime daha fazla katkıda bulunacak. Elif Erdoğan

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit