• resmi ilanlar

CHP'DE CAHİT ÇINGI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

2018-09-13 11:00:10

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Teşkilatı'nda Cahit Çıngı, Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

 

CHP Bolu İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Bolu’nun tanınmış müteahhidi Cahit Çıngı, sosyal demokratların uzmanlık alanı olan belediyecilikle Bolu’yu tekrar buluşturmak için aday adayı olduğunu söyledi.

 

Belediye Başkanlığı aday adaylığıyla ilgili parti binasında açıklamalarda bulunan Cahit Çıngı, “Bildiğiniz gibi yaklaşık 2,5 ay önce ülkemizde genel seçimler yapıldı ve ülkemizin yönetim biçimi fiilen değiştirildi. Ben bu süreçte partime katkı vermek amacıyla aday adayı oldum ve partim tarafından 3. Sıra Milletvekili adayı gösterildim. Her ne kadar daha üst sıralarda olacağımı düşünsem de Cumhuriyeti kuran partide her sıra benim için onurdur. İl ve İlçe Başkanlığımızın yaptığı program doğrultusunda önce 3 aday birlikte, daha sonra da ayrı ayrı çalıştık. Ben görev alanım Seben ve Kıbrıscık ilçelerimizde, daha sonra da Merkez ilçedeki çalışmalara katıldım.

Genel Başkanımızın Muhtarlarımıza gönderdiği mektupları İlçe Başkanlarımızla birlikte tek tek elden teslim ettik. Bu süre içerisinde yaşamım boyunca unutamayacağım güzel anılar biriktirdik, dostluklarımızı daha da pekiştirdik. Ben Milletvekilliği adaylık açıklamamda sıralamadaki yerim ne olursa olsun elimden gelenin en iyisini yapacağımı ifade etmiştim. Seçim dönemini bu sözü yerine getirmek için çok çalıştım. Partililerim ve kamuoyu bunu en iyi değerlendirebilecek mercidir.

Seçim dönemini Bolu’da tüm Partililerin kenetlenmesiyle geçirdiğimiz halde ve Genel Merkez düzeyinde, İyi Parti’ye milletvekili transferi, Millet İttifakı ve Sn. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi gibi çok başarılı adımlar atılmış olmasına rağmen 24 Haziran’dan sonra yaşadıklarımız bizlerde hayal kırıklığı yaratmıştır. Hemen seçimin olduğu geceden başlayarak karşılıklı yapılan hatalar tüm seçmenimizde kırgınlığa yol açmıştır. Hepinizin bildiği bu süreci tekrar anlatmayacağım. Ancak son 10-15 gündür memnuniyetle görüyoruz ki karşılıklı iyi niyet ve uzlaşma hamleleri var. Ben kısa sürede Partimizde tekrar uzlaşı ortamına döneceğimizi umut ediyorum.

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, yol arkadaşlarım. Bu süreçte imza verenler de, vermeyenler de bizim arkadaşlarımızdır; yoldaşlarımızdır. Her iki tarafta tavırlarını CHP’nin daha iyi olması yönünde vermişlerdir. Hiç kimsenin çıkar beklentisi için böyle davrandığını düşünmek istemiyorum. Bunların hepsi yaşanmıştır ama süratle geride bırakmak zorundayız. Ortak paydamıza yani Ulu önder Atatürk’ün kurduğu Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin tek adam rejiminden korunmasına ve parlamenter sisteme tekrar dönülmesine odaklanmalıyız.

Bunun için önceliğimiz kendi kapımızın önü olmalıdır. Yani Bolu’da Partimizde Birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlayıp yerel seçimlere odaklanmalıyız. Ben kendi adıma bu süreçte bu sorumluluğu almaya hazırım. Parti içerisindeki birlikteliği kısa süre içerisinde İl Başkanımız, Milletvekilimiz ve İlçe Başkanlarımızla sağlayacağımıza inancım tamdır. Bu süreçte yaptığım ziyaretlerde aldığım teşvik edici sözlerde bu inanca varmama neden oldu.

Sosyal medyada bir arkadaşımızın paylaşımı ile başlayan süreçte son derece olumlu geri dönüşler oldu. Tabi bu benim adıma son derece gurur verici bir durum. CHP Üyesi olan veya olmayan dostlarımın; hatta hiç sohbetimizin olmadığı insanların teşvik edici yazıları, sözleri beni onurlandırdı. Bu konuda partimizde sorumluluk almış yöneticilik yapmış veya yapmakta olan tüm arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili dostlar, yol arkadaşlarım. Bu süreçte doğaldır ki başka arkadaşlarımızda aday olacaktır. Bu partimizin zenginliğidir. Sevgili Erhan Beykoz arkadaşımızla bir görüşmemiz oldu, aday alacağını biliyorum. Sevgili dostum Nihat Başer değerlendirme sürecinde olduğunu ifade etti. Vereceği kararı saygıyla karşılayacağız. İsmi geçen arkadaşlarımızın ikisi de yıllardır partimize hizmet etmiş arkadaşlarımızdır. Nihat arkadaşım beni CHP’ye kaydeden kişidir. Bolu’daki 30 yılı aşkın süredir kardeşimdir can dostumdur. Erhan Beykoz kardeşimizle de yıllara dayanan dostluğumuz var.  Zaman zaman parti içi yarışlarda farklı yerlerde olsak da birbirimize olan saygı ve sevgimiz azalmamış aksine artmıştır.  O nedenle diyorum ki hiç kimse özellikle AKP yandaşları bizim aramıza nifak sokmaya çalışmasınlar, hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Biz adayımız kim olursa olsun, onun etrafında kenetlenip Bolu’daki 15 yıllık zulme hep beraber son vereceğiz. Ben buradan ismi geçen arkadaşlarım da dahil hepimizin adına birlik beraberlik ve dayanışma sözü veriyorum.

Evet sevgili yol arkadaşlarım. Ben Bolu Belediye Başkanlığına aday adayıyım. Güzel Bolu’muz, Tanrının Türkiye’ye bahşettiği bir doğa cenneti ve termal sağlık merkezidir. Rahmetli İzzet Baysal sayesinde de bir eğitim kenti haline gelmiştir. Soruyorum size Gölcük, Abant, Yedigöller, Sünnet gölü, Karagöl, Sülüklügöl, Kartalkaya, At yaylası, aynı anda hangi kentimize nasip olabilir. Bunca önemli turizm noktası varken buraya gelen turistlerin şehrimize ve insanımıza ne kadar faydası oluyor acaba? Bolu’da Belediyecilik ne yazık ki gelen turistin şehre fayda sağlaması yönünde çalışma yapmak yerine bu zenginlikleri belirli kesimlere peşkeş çekmeye dönüştürülmüştür. Şimdiden Gölcüğün kalbine hançer sokuluyor bungalov evler yapılıyor, arkadaşlar zaten Gölcük günü birlik turizmle fazlasıyla insanımızı ağırlıyor. Artık Cumartesi - Pazar Gölcüğe gitmeyi aklımızdan bile geçiremiyoruz. Fakat Milli Park girişinde alınan ücret dışında bu turistlerin Bolu’ya faydası olamıyor. Ne acıdır ki, o alınan ücret ise geride bırakılan çöpleri temizlemeye bile yetmez. Güzelim ormanlarımız ulusal ve uluslararası sermayeye peşkeş çekilmeye çalışılıyor. Kent içerisine geldiğimizde rant kaygısından başka bir şey yok, köşelere zorunluluktan sıkıştırılmış küçük parklar yeşil Bolu ismine bir fayda sağlamıyor.

Aday olduğum da Bolu halkına özellikle kadınlar ve çocukların yaşamlarına dokunacak projelerle çıkacağız. Her mahallemizi tek tek inceleyerek ihtiyaçlarını muhtarlarımızla birlikte belirleyeceğiz. Belediye uygulamalarında hiç kimse ötekileştirilmeyecek. Her vatandaşa, her mühendise eşit davranacağız. Benden olanlar ve ötekiler diye bir ayrım olmayacak. Eleştiriye açık olacağız, gelen önerileri dinleyeceğiz, her konunun uzmanından destek alacağız, her uygulamamız aklın ve bilimin ışığında olacak. Önceliğimiz halkın yaşamını kolaylaştıracak sosyal projeler olacak. Aileleri tarafından bize emanet edilen üniversite öğrencilerimizin her alanda ihtiyaçlarını dikkate alacağız. Onların öğrenim sürelerince buradaki sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak projelere öncelik vereceğiz. Şehrin gelişimini bu yönde planlayacağız. Gençlerimiz Bolu’dan ayrıldıklarında onların doğal bir turizm elçimiz olmasını sağlayacağız.

Velhasıl sosyal demokratların uzmanlık alanı olan belediyecilikle Bolu’yu tekrar buluşturacağız. Ve tabi bütün bunları yaparken hedefimiz Ulu Önder Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesi olacaktır” ifadelerini kullandı. A. Haktan Yamantürk

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit