• resmi ilanlar

MİNİKLER ATATÜRK ORMAN PARKI'NDA AT BİNDİ

2018-09-18 11:00:07

Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından Atatürk Orman Parkı'nda düzenlenen etkinlikte çocuklar at bindi.

 

Çocuklara at sevgisini aşılamak amacıyla Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından Atatürk Orman Parkı’nda düzenlenen etkinlikte yüzlerce çocuk belki de hayatlarında ilk defa at binerek heyecan dolu anlar yaşadı. Etkinliğe Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, BAİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, yaşları 2 ile 10 arasında değişen yüzlerce minik ve onların aileleri katıldı. Türkiye Jokey Kulübüne bağlı Pony Kulüp tarafından hazırlanan alanda çocuklar için özel olarak getirilen Pony cinsi atlara binen minikler ve aileleri böyle güzel bir etkinlik düzenlenmesi sebebiyle Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ve Türkiye Jokey Kulübü yetkililerine teşekkür etti.

 

Etkinlik ile ilgili konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, “Türk dünyası ile at arasındaki ilişki hepimizin de bildiği gibi çok yakın. Özellikle Bolumuz da Köroğlu diyarı ve Köroğlu deyince de tabi ki at olmadan olmaz. Çocuklarımızın geçmişten gelen kültürümüzle bağlarını kopartmamaya çalışıyoruz. Zaten Türk Dünyası ile müşterek yapmakta olduğumuz Köroğlu Parkı bittiğinde, herkes orada ata binebilecek. At binmenin yanı sıra, atlı okçuluk, güreş gibi ata sporlarımız da orada olacak. Dolayısıyla orası Türkiye’nin geleneklerine uygun sportif faaliyetlerin hepsini barındıracak. Burada ise çocukları atlara alıştırmaya çalışıyoruz. Bakıyorsunuz çocuklar ilk önce ürküyor, ama ondan sonra ise çok mutlu oluyor. Bu çocuklarımız bu sayede at sevgisini öğrenecekler” dedi.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından çocukları kendisi ata bindirip gezdirerek birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. Arif Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit