• resmi ilanlar

VALİLİK MÜFETTİŞ İSTEDİ

2018-10-05 11:00:16

“Boluspor Bolu'da yaşayanların ortak değeri ve göz bebeğimizdir”

 

 

Geçtiğimiz gün Boluspor’a açılan tahliye davasına karşı Yılmaz Becikoğlu Tesisleri’ni geri Belediye bünyesine alan ve konu hakkında açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın sözlerine Bolu Valiliği’nden cevap geldi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada “Boluspor Bolu’da yaşayanların ortak değeri ve göz bebeğimizdir” sözlerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde, Boluspor'un alt yapı tesisleri olarak kullandığı Yılmaz Becikoğlu Tesisleri'nin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem'in imzasıyla gönderilen tebligat üzerine Spor Genel Müdürlüğü tahliye davası açarak Kulübün alanı boşaltmasını istedi. Tebligatta gerekçe olarak kulübün 18 aydır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne kira ödemesi yapmadığı gerekçe gösterildi.

Bolu Belediye Meclisi kararı ile geri Belediye bünyesine daha sonrasında da Boluspor’a teslim edilecek Yılmaz Becikoğlu Tesisleri için geçtiğimiz gün Bolu Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz açıklamalarda bulunmuştu. Bolu Valiliği, Yılmaz’ın sözlerine karşılık olarak yazılı açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada Yılmaz’ın sözlerinin gerçek dışı ifadeler olduğu belirtilirken, “4-5 Ekim 2018 tarihli bazı basın haberlerinde, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yaptığı bir konuşmada, Valilik Makamını itham eden bazı ifadelere yer verilmesi nedeniyle açıklama yapılması gerekli görülmüştür. Bolu Merkez İlçe Karaçayır Mahallesinde yer alan ve Boluspor Kulübü tarafından kullanılan Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinin tahliye edilmesi ve 142 bin 509 Lira ecrimisil bedelinin tahsil edilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği tarafından açılan dava sürecinde Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem tarafından yürütülen işlemlerin ‘Valilik Makamının bilgisi dahilinde yapıldığı ve Valinin bu süreci hoş görerek hareket ettiği’ yönündeki ifadeler hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan, gerçek dışı ifadelerdir” ifadelerine yer verdi.

“MÜFETTİŞİ TALEP EDİLMİŞTİR”

Konu hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan müfettiş talep edildiğini ifade eden Bolu Valiliği, “Boluspor’un kullandığı tesislerin kullanımıyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ecrimisil bedeli istenmesi ve tesislerin tahliye edilmesi amacıyla Spor Genel Müdürlüğü tarafından Boluspor Kulübü aleyhine açılan dava öncesinde, konu ile ilgili olarak yapılan yazışmalar ve yürütülen işlemlerle ilgili olarak, gerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü gerekse Boluspor Kulübü Başkanlığınca Valilik Makamına herhangi bir bilgi verilmemiştir. Basında yer alan haberlerden sonra Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’den konu ile ilgili bilgi ve belge istenilmiş olup, bilgi ve belgelerin incelenmesinden sonra basında yer alan iddialar ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen işlemlerin incelenmesi ve gerekiyorsa ilgililer hakkında soruşturma yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan müfettiş talep edilmiştir” sözlerine yer verdi.

“BOLUSPOR BOLU’DA YAŞAYANLARIN ORTAK DEĞERİ VE GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

 

Boluspor’un Bolu’da yaşan kişilerin ortak değeri ve göz bebeği olduğu belirtilen açıklamada son olarak, “Boluspor Bolu’da yaşayanların ortak değeri ve göz bebeğimizdir. Bu nedenle Boluspor’u desteklemek ve kulübün isminin yıpratmamak için çaba sarf etmek hepimizin üzerine düşen bir sorumluluktur. Spor Genel Müdürlüğü tarafından kulüp aleyhine açılan davanın Boluspor’un mağduriyetine sebep olmaması için Valiliğimizce Spor Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit