• resmi ilanlar

ÖZCAN'DAN YEREL SEÇİM TAHMİNİ

2018-10-08 11:00:12

“Alaaddin Yılmaz ile yola devam edeceklerini düşünüyorum”

 

Yaklaşan yerel seçimleri değerlendiren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, mevcut şartlarda Ak Parti’de yine adayın Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olacağını belirtti.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Özcan, Bolu Belediye Başkanlığı için Ak Parti’nin Başkan Alaaddin Yılmaz ile devam edeceğini ve yerel seçimlerde MHP’nin yıldızlaşacağını belirtti. Özcan, “Genel seçime bakarsak Ak Parti’deki oy kaybı bizimkinden daha büyük. Her parti bütün belediyeleri alacağız der. Bu siyasette normaldir. Bir iddia ortaya koymak da çok normaldir. Zaten hiçbir siyasi parti, kaybedeceğiz mantığı ile yola çıkmaz fakat ben Ak Parti’nin il genelinde belediye sayısının azalacağını düşünüyorum. Bu seçimin yıldızının Türkiye genelinde ittifak da yapılmazsa ki yapılmayacak gibi görünüyor, MHP’nin en büyük oy artışını yapan siyasal parti olacağını öngörüyorum. Bu sürpriz olmayacaktır. Çünkü AKP’den ciddi miktarda oyun MHP’ye gidebileceğini görüyorum. Tabi burada hedef ana belediyede. AKP’nin adayı da tabi ki önemli. Ben AKP’nin mevcut şartlarda yine mevcut belediye başkanı ile devam edeceğini düşünüyorum. Bu tabi siyasi bir tahmin. Tabi bir başka partinin aday seçimi, o yüzden doğrudan bilgi almamız doğru değil. Ben bir ayağı Ankara’da olan siyasiyim. Orada zaman zaman AKP’nin yetkilileri ile de sohbet ediyoruz. Benim çıkarttığım ve anketlere de baktığımız zaman da ben AKP’nin mevcut belediye başkanı olan Alaaddin Yılmaz ile yola devam edeceklerini düşünüyorum. Dediğim gibi siyasi partilerin ana hedefi il belediyesi alabilmek, bizim de ana hedefimizin bu olması gerekir. Şu anda 3 belediyemiz var biz bunlara daha 1 yada 2 il daha katacağımızı alamadığımız yerlerde ise oy artışı yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.

“BÜTÜN KAMPLAR ABANT’TA YAPILACAK”

Eylül ayının sonunda Abant’ta kampa giren partisinin, bundan sonra da kamplarını Bolu’da gerçekleştireceğini ifade eden Özcan, “Verimli bir toplantı oldu. Yeni bir milletvekili grubu ile yaptık. Bu grup birbirini tanımış oldu. Bir kaynaşma sağlandı. Verimli sunumlar da gerçekleştirdi hem parti yetkilileri hem de iletişim uzmanları. Bana göre çok verimli bir toplantı oldu. Benim katıldığım toplantılar arasında belki geriye dönük tartışmaların en az yapıldığı, herkesin ileriye dönük ve başarı odaklı söylemler içerisinde olduğunu gördüm. Bu benim açımdan memnuniyet vericiydi. Bundan sonra ki bütün kamplarda Abant’ta yapılacak. O da karar altına alındı” şeklinde konuştu.

“RAFA KALDIRDIK”

Son olarak Özcan, kurultay tartışmalarını parti içinde rafa kaldırdıklarını belirterek, “CHP’de kurultay ve il başkanlığı mücadelesi bu herkesin normal karşıladığı, hukuksal sınırlar içerinde kalmak kaydıyla gerçekleşen süreçler. Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay için imza toplanma süreci yaşandı. Bu imzalar sonunda imzalar yetti mi, az kala kaçırıldı mı tartışmalarını kenara bırakıp, kurultay yapman gerekiyordu yapılmadı. Bugün tartışması bu değil. Biz bu tartışmaları yerel seçimlerin sonuna kadar imza toplayanlar ve kurultaya karşı çıkanlar olarak rafa kaldırdık. Bu tartışmalar seçim sonuçlarına göre devam edecek.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Ali Sarı  (08.10.2018 17:42:43)

  Kendi partisi için kazanacak diyemeyen esnaf

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit