• resmi ilanlar

VELİLERDEN TRAFİK İSYANI

2018-10-12 11:00:07

Aşağısokulular Karadere Caddesine yaya geçidi ve tümsek istiyor. Daha önce verdikleri dilekçelerin İl Trafik Komisyonunca incelenip gereksiz görüldüğünü söyleyen veliler, son çare olarak toplanarak yolu trafiğe kapatacak eylem yapmayı düşünüyorlar.

Aşağı Soku Mahallesinin güneyinde oturup Canip Baysal İlköğretim okulunda okuyan öğrenciler günde 4 defa, hız kesici ve yaya geçidi olmayan, Arçelik yolu olması dolayısı ile trafiğin yoğun ve hızlı olduğu Karadere Caddesini karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyorlar.

 

Özellikle Yeşil Yedigöller, Atakent, Huzur sitesi ve civarında oturan çocukların Hacı Nakkaş camii ve Nuhmar kavşaklarında hızla akan trafikte karşıdan karşıya geçmek zorunda kalmaları velileri tedirgin ederken, birçok kez başvurdukları halde yaya geçidi ve hız azaltıcı tümsek taleplerine cevap alamamaktan şikâyetçiler.

Mahalle sakinlerince Belediye ve Valiliğe verilen dilekçe İl Trafik Komisyonunca incelenip gereksiz görülmesi üzerine çocuklarını mecburen kontrolsüz kavşaklara sürmek zorunda kalan veliler, son çare olarak toplanarak yolu trafiğe kapatacak eylem yapmayı bile düşünüyorlar.

“Buraya önlem almak için illaki bir çocuğumuzun başına kötü bir şey mi gelmesi lazım” diyerek isyan eden mahalle sakinleri, okul geçidi olmamasına rağmen Çağsu Hastanesi yoluna yapılan tümseklerin neden buraya yapılmadığına cevap bekliyorlar.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit