• resmi ilanlar

FETÖ'NÜN FİRARİ SANIĞI HAKİM KARŞISINDA

2018-10-12 11:00:16

Çatı Davası kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve firari olduğu için hakim karşısına çıkartılamayan Süheyla Şengül, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gelerek hakim karşısına çıktı.

 

Haber: Hakan Aydın

 

Bolu cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan Çatı İddianamesi’nde firari olarak aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan Süheyla Şengül Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Hakkında bylock kullanıcısı olduğu, örgüte müzahir şirketlerde SGK kaydının olduğu ve örgütün talimatıyla Bank Asya’da hesap açtırdığı iddiaları bulunan Şengül, iddiaları kabul etmedi.

Hakim karşısında savunmasını yapan Şengül, “Huzurunuzda böyle bir suçlama nedeniyle bulunduğum için müteessirim. Darbe girişimini gerçekleştirenleri kınıyorum. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Bylock tespitini kabul etmiyorum. Böyle bir programı kullanmadım. Sonu 57 00 ile biten hattı eşim Caner Şengül kullanıyordu. Bylock şifresinin ‘shyl14’ ve kullanıcı adının ‘1457shyl’ olmasının sebebini de bilemiyorum. Bu nedenle iddiayı kabul etmiyorum. Ben bir dönem ismi Yıldız olan kız öğrenci yurdunda yönetici memur olarak çalıştım. Bu nedenle de bankada maaş hesabım açıldı. Düğünümde gelen altınlarda hırsızlığa karşı bu bankaya yatırıldı. Örgütün talimatıyla bu bankaya para yatırmadım.  Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum” dedi.

Sanık Şengül’ün ifadesinin ardından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi bir sonraki duruşmanın 23 Kasım 2018 tarihinde yapılmasına karar verirken, sanığın tutuksuz yargılanmasına hükmetti.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit