• resmi ilanlar

PIRIL PIRIL GENÇLER YETİŞTİRİYORLAR

2018-10-15 11:00:08

“Bizim için Allah razı olsun deseler yeter”

Bolu’da açtıkları öğrencilere ücretsiz ders hizmeti veren etüt merkezleri hakkında açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, gençlerden tek bir karşılık beklediklerini onunda Allah razı olsun demeleri olduğunu söyledi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu’da birçok sosyal faaliyete imza atan ve öğrencilere verdikleri hizmetler ile herkes tarafından büyük alkış alan Ülkü Ocakları, yeni eğitim öğretim yılında da Fırat Çakıroğlu Etüt Merkezi ile hizmete devam edecek. Profesyonel öğretmenler tarafından öğürencilere ücretsiz ders verilen etüt merkezinde aynı zamanda gençler üniversite sınavı için ciddi bir çalışma altına giriyor.

“ALLAH RAZI OLSUN DESELER YETER”

Konu hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, Türkiye 400’üncüsü olan genci kendilerinin yetiştirdiğini ve hiçbir karşılık beklemediklerini sadece Allah razı olsun demelerinin yeterli olacağını ifade ederek, “2017 yılında açmış olduğumuz Fırat Çakıroğlu Etüt Merkezimiz mevcut. Etüt merkezimiz yaklaşık 35 kişilik kapasitede ve ayrı ayrı 9, 10, 11, 12’nci sınıflara hitap etmekte. Liseye ve üniversiteye hazırlık olarak Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerinin profesyonel eğitimciler tarafından verildiği bir etüt merkezi. 2 yıldır da burada hizmet veriyoruz. Gerekli eğitim saati programları yapılarak, hocalarımızın ve öğrencilerimizin de uygun olduğu saatlerde tamamen ücretsiz ve gönüllülük esas alınarak eğitim faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Bu tamamen Allah rızası için yaptığımız bir iş. Bu yılda o çalışmalarımız emeğini aldık. Bire bir görüştüğümüz, ocağımız ile irtibatını koparmayan yaklaşık 20 tane öğrencimiz ODTÜ Makine Mühendisliği’nden Ankara Hukuk Fakültesi’ne, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Hacettepe Tıp Fakültesi’ne kadar öğrencilerimiz gitti. Örnek vermek istersek Türkiye 400’üncü olan kardeşimizde Bolu Ülkü Ocakları’nın yetiştirdiği, hala görüştüğümüz bir kardeşim, Ülkü Ocakları’nın üniversite teşkilatları içinde yer alan bir kardeşimiz. Biz bunların onuru ve gururu içerisindeyiz. Bu hafta itibari ile etüt merkezimiz hizmete açılıyor. Sizin aracılığınız ile tekrar duyuralım 8, 9, 10, 11, 12’nci kardeşlerimiz için ücretsiz yaptığımız kurslarımıza kardeşlerimizi bekliyoruz. Şahinoğlu İş Hanı’nda yerimiz. Gelip burada arkadaşlarımız ile görüşmemizi yapıp saatlerini ayarlıyoruz. Biz kardeşlerimizden hiçbir himmet toplamıyoruz, para istemiyoruz. Meslek sahibi olanlar bizim için Allah razı olsun deseler yeter” şeklinde konuştu.

“SİLAH TUTAN DEĞİL KALEM TUTAN ÜLKÜCÜLER”

Akgül, Ülkü Ocakları’nda verdikleri kütüphane hizmetinden bahsederek öğrencilerin “Silah Tutan Değil Kalem Tutan Ülkücüler” diyerek, “Bunun dışında orta öğretimde olan kardeşlerimiz için bir şey başlattık. Çocuklarımızın doğru yönlendirilebilmesi, disipline olabilmesi için Ülkü Ocakları Genel Başkanımızın talimatı ile ‘Türk Gençliğini Spora Davet Ediyoruz’ etkinliği adı altında çeşitli koşu, bilgi yarışmaları düzenliyoruz. Bisiklet ve futbol turnuvaları düzenliyoruz. Yakın savunma kursları vereceğiz. Bu sportif faaliyetler devam edecek. Okuyan nesiller projemiz kapsamında hafta bir saat faaliyetlerimizi durdurarak kardeşlerimize istedikleri kitapları okutuyoruz. Silah Tutan Değil Kalem Tutan Ülkücüler diyerek bu konu üzerinde yoğunlaşıyoruz. Yine bu eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerimize, alanlarında profesyonelleşmiş kişiler tarafından hayata ilk adım diyebileceğimiz çeşitli akademisyenlerimizin konferansları olacaktır.” şeklinde konuştu.

“SİYASET ÜSTÜ BİR KURUM OLARAK GÖRÜYORUZ”

Ülkü Ocakları’nı siyaset üstü bir kurum olduklarını belirten Akgül, “Türk gençliğini hiçbir zaman boş bırakmamak lazım. Vakti zamanında nasıl FETÖ’cüsü ve farklı cemaatleri ortaya çıktıysa yine bir başkası bizim boşluğumuzu dolduracaktır. Biz Türk gençliğini kaybettiğimiz de geleceğimizi kaybederiz. O yüzden bizim için gençlik çok önemli. Biz Ülkü Ocakları’nı siyaset üstü bir kurum olarak görüyoruz. Gençlerin idealleri milletvekili ve benzeri siyasetçiler olmakken burada yetişen çocuğun en büyük ideali ocak başkanı olmak. O da çok şerefli bir mekan olduğu için sıkıntı olabilir. Allah bize nasip etti, gençlere hitap ediyoruz. İnşallah yetiştirdiğimiz gençlerde binlerce gence hitap eder” şeklinde konuştu.

“BİZ ONLARIN ÜSTÜNDE VEBAL HİSSEDİYORUZ”

Uyuşturucu konusuna değinen Akgül bu ülkenin her insanının üstünde vebal hissettiklerini ifade ederek, “Biz Ülkü Ocakları olarak sadece bize mensup değil, ilimizde ve ülkemizde kim varsa biz onların üstünde vebal hissediyoruz. Onlara ulaşmamız gerektiğini ve onlara da dokunmak gerektiğini düşünüyoruz. Çevremizde bugün ilimizde fazla olmasa da ortaokullara kadar uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin düştüğünü görüyoruz. Bununla ilgili de genç kardeşlerimize bilgi vermek, onlara yol gösterebilmek adına geçen hafta yaptığımız gibi çay ikramı, broşür dağıtımı, yemek ikramı çeşitli konferanslar düzenliyoruz. Yine bunlar dışında ilimiz dışında 14 Uygur Türk’ü soydaşımız mevcut. Doğu Türkistanlı ailemiz var. Onların sorunlarını da yakından takip ediyoruz. Ülkü Ocakları’nın Türk Dünyası Birimi var. Bu birimin onların sorunlarına çözüm bulmak. Bunun için 14 tane ailemiz ile Ülkü Ocakları ile irtibatlı. Çocukların okul masrafları, işsizlik sorunları iş adamları hayırseverlerimiz tarafından karşılanmakta. Bunlar dışında her bayram yaptığımız etkinliklerimiz devam etmekte. Ailelerimizin bir nebze olsun ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Bunun dışında her bayram düzenlediğimiz ‘Bu bayram bir çocuk da sen giydir’ kampanyamız ile çocuklarımızın bir nebze olsun yüzünü güldürüyoruz. Bir sürü ailenin ev eşyası teminini sağlamaya çalışıyoruz. Ülkü Ocakları olarak ekonomik sıkıntımız var ve maalesef gücümüz buraya kadar yetiyor. Bunun nedeni ise sadece belli bir ideolojiye sahip hayırseverlerin katkıları ile bunları yapabiliyoruz. İnşallah bunları çoğaltabiliriz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIK”

Son olarak herkesi Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na davet eden Akgül, çok güzel işlere imza attıklarını belirterek, “Son olarak insanlarımız üzerinde Ülkü Ocakları’na karşı bir önyargı varsa ben tüm merak eden vatandaşlarımızı tanışmaya ve çay içmeye davet ediyorum. Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı binasının kapısı içinde vatan millet sevdası olan herkesi açık. En azından burayı yerinde görerek insanlarımız samimiyetimizi daha iyi anlayacak. Ülkü Ocakları’na vatandaşlarımızın bakışı biraz daha değişecek. Geçmiş dönemde Ülkü Ocakları’na karşı olan önyargının kırıldığına şahit olduk. Ailelerimizin de çocukları ile beraber gelip, çocuklarımıza hayat tecrübelerini anlatmalarını istiyorum.  Yani meyve veren ağaç taşlanır. Teşkilatlarımız, hayırseverlerimiz sayesinde çok güzel işlere imza attık. Birileri bizim için iftiralar atacaktır. Hak’a inanıp hak için mücadele edeceğiz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit