• resmi ilanlar

EL YIKAMAK İÇİN FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞTILAR

2018-10-16 11:00:07

15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Farkındalığı Etkinlikleri kapsamında Bolu'da sağlıkçılar, yöneticiler, öğretmenler, çocuklar hep birlikte el yıkadılar.

15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Farkındalığı Etkinlikleri kapsamında Bolu’da  “SAĞLIK ELİMİZDE” programı düzenlendi. 

Halk sağlığının korunması, geliştirilmesi ve toplumda sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların en önemlilerinden birisi toplumda "el yıkama alışkanlığının" yerleştirilmesidir.
Bütün öğrencilerinin hepsine “el yıkama” modelli taçlar hediye edildi. Sağlık kuruluşlarının enfeksiyon kontrol hemşireleri tarafından hazırlanan “EL YIKAMA BİLGİ KARTLARI” Atatürk İlkokulu öğrencilerine verildi. 

Öğrenciler arasında mini bilgi yarışması yapıldı ve hediyeleri takdim edildi.

“Maymuncuğun Elarasında yıkama” videosu gösterilerek hep birlikte dans edildi ve Sağlık kurumlarının enfeksiyon kontrol hemşireleri ve çocuklar birlikte el yıkama gösterimi” yaptılar.
Son olarak da programa katılan yöneticiler ve çocuklar hep birlikte beyaz kumaşa el baskısı yaptılar. Çocuklarda kitap okuma alışkanlığına ve el hijyenine dikkat çekmek için “el yıkama figürlü kitap ayraçları” hediye edildi.

Okul Müdürü Fuat Bayramoğlu: “Bolu Sağlı İl Müdürümüz Dr Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol’a çok teşekkür ederim. Sayın Mehmet Balcı ve Sayın Emine Dönmez Hanımefendilerin şahsında, bütün sağlık kuruluşlarımıza saygılarımı sunarım. Çok yararlı bir etkinlik oldu. El yıkamanın hayati önemi daha iyi anlaşıldı” dedi. M. Emrah Çiftçi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit