• resmi ilanlar

Abla kardeşin korku dolu anları

2018-10-16 11:00:10

“BİR ŞEYLER YAŞAYACAĞIM İÇİME DOĞDU”

Bolu’nun Dörtdivan ilçesinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki E.K., sanık E.S.’nin bir şeyler yaşayacağının içine doğduğunu ve tecavüze uğramaktan ablası E.K. sayesinde kurtulduğunu anlattı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay Haziran ayında Bolu’nun Dörtdivan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre olay tarihinde 17 yaşında olan E.K., ablası E.K., ablasının sevgilisi A.M. ve sanık E.S. ile beraber ormanlık alana çıktı. Ablası E.K. ve sevgilisi A.M.’nin arabadan inmesi ile E.K., sanık E.S. ile kaçırıldı. Tenha bir yerde genç kıza tecavüz etmeye çalışan E.S.’yi ise tesadüf eseri yerlerini bulan abla E.K. engelledi. Olay yerinden kaçan E.S. jandarma tarafından gözaltına alınıp tutuklandı.

Olayın bugün görülen duruşmasında sanık E.S. ve mağdur E.K. hakim karşısına çıktı. İfadesinde E.S., abla kardeşin kendisinden intikam almak için böyle iftira attıklarını söyleyerek, “Ben, mağdurun ablası E.K. ve sevgilisi A.M.’yi iş yerinden tanırım. Bunların ikisi sevgiliydi. Yeri geliyordu aralarındaki sıkıntıları ben çözüyordum. A.M., bundan ayrılınca intikam almak için böyle bir iftira attılar. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

“BİR ŞEYLER YAŞAYACAĞIM İÇİME DOĞDU”

Sanık E.S.’nin savunmasının ardından konuşan mağdur E.K., bir şeyler yaşanacağının içine doğduğunu söyleyerek, “Söylediği şeyleri sabırla dinledim. Piknik falan yok. Ben zaten o gün oruçluydum. Ablam ve erkek arkadaşı buluşacaklardı. Sanık daha önceden de ablamı benimle görüştürmesi için tehditler etmiş. Durum böyle olunca ablam beni görüşmem için ikna etti. Daha sonraki günlerde A.M. bir gün arabasında uyumuş karşımıza çıktı. Arabadan inip bizi bir şeyler içmeye davet etti. Ablam da tamam olur dedi ve beni de yanına alarak yola çıktık. Bir süre gittikten sonra durduk. Arabaya bir anda E.S. bindi ve o kullanmaya başladı. Tenha yerlere, ormanlık alanlara doğru gittik. Bir şeyler yaşayacağım içime doğdu. Ablam bana müsait zamanda makas verdi kendimi korumam için. Bir yerde arabayı durdurdular. Ablam ve erkek arkadaşı arabadan indi. E.S. benim inmeme izin vermedi ve hızlı bir şekilde arabayı sürmeye başladı. Bana ‘Seni seviyorum. Senin için çocuğu olan bir adamı vurdum. Bu karşılıksız kalmayacak’ gibi şeyler söyledi. Dokunmaya başladı ve sonra başımdaki yazmayı çekti. Dua ettim. Daha kötü şeyler olmadan olay yerine ablam geldi. Taşla camı kırdı beni kurtardı. E.S. araba ile kaçtı. Sevgilisi ablamı hep oyalamaya çalıştı. Biz de birilerinden yardım isteyerek şehre döndük. Hemen şikayetçi olmadım. 18 yaşımı geçtiğim an şikayetçi oldum çünkü ailemden korkmuştum” dedi.

TEHDİT İDDİASI

Mahkemeye tanık olarak çağırılan mağdurun halası E.K. ise olay sonrası tehdit edildiklerini ifade ederek, “Olay sonrası sürekli yeğenlerimi arıyorlardı. Ben de bir gün onları arayıp kızlarımı rahat bırakın dedim. Bana ‘Olan olmuş, ne yapacaksınız şimdi. Yaptıysa ne olmuş?’ gibi şeyler söylediler. Sürekli tehdit ettiler” şeklinde konuştu.

“KARDEŞİMİ TAKINTI YAPTI”

Son olarak mahkemeye tanık olarak çağırılan mağdur E.K.’nın ablası E.K. yaşananları anlatarak, “Sanığı iş yerinden tanıyorum. İlk başta benim erkek arkadaşım sanık E.S. ve kardeşim lunaparka gittik. O gün hiç ilgisi yoktu kardeşime. Daha sonra mesaj atmaları başladı. Kardeşimi takıntı yaptı, kardeşim onu hep redetti. Daha sonra onları görüştürmem için sürekli beni tehdit etmeye başladı. İlerleyen günlerde erkek arkadaşım beni ve kardeşimi almaya geldi. Araba ile biraz gittikten sonra E.S. arabaya geldi ve kullanmaya başladı. Ormanlık bir yerde durduk.

“BİR DAKİKA DAHA GEÇ KALSAYDIM GERÇEKTEN NE OLACAĞINI KESTİREMİYORUM”

Bize arabadan inmemizi ve kardeşimle bir şey konuşacağını söyledi. Arabadan benim inmemle hareket etmesi bir oldu. Hızlı bir şekilde kaçtı. Bende koşarak peşlerine düştüm. Yolda erkek arkadaşım sürekli beni oyalamaya çalıştı. Sonunda arabayı buldum. Kardeşimi darp etmiş yüzü yara bere içindeydi. Bir dakika daha geç kalsaydım gerçekten ne olacağını kestiremiyorum. Arabanın camlarını taşla kırmaya başladım. Kardeşimi arabadan çıkardım. Ona arabadan inmesini söyledim. Geldiğim de pantolonu yoktu zaten. Hemen kaçmaya başladı. Zaten ileride de jandarma almış. Bizi de köyün muhtarı bıraktı.” dedi.

Mahkeme heyeti ifadeleri dinledikten sonra eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 27 Kasım 2018 tarihine erteledi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit